5x01 – I Know What You Did Last Summer

Pierwsza emisja: 03.10.2013r.

Oficjalne streszczenie: CZAS COLLEGE’U – Po lecie spędzonym na cieszeniu się namiętnym związkiem z Damonem i upewnianiu się, że Jeremy przystosowuje się po powrocie zza światów, Elena jest podekscytowana przeprowadzką do akademika w pobliżu Withmore College z nową współlokatorką, Carolne. Wciąż wierząc, że Bonnie (Kat Graham) podróżowała przez całe lato i wkrótce dołączy do nich, Elena i Caroline są zaskoczone, gdy pewna studentka o imieniu Megan pojawia się i oznajmia, że będzie dzieliła z nimi pokój. Katherine niespodziewanie pojawia się w domu Salvatorów i prosi Damona o pomoc, skoro ona jest teraz człowiekiem i jest podatna na zranienie przez jej wrogów. Matt i Rebekah wracają do Mystic Falls po spędzeniu szalonego lata w Europie, gdzie poznali tajemniczą piękność o imieniu Nadia. Elena nie może pozbyć się przeczucia, że ze Stefanem coś jest nie tak, a Silas w przerażający sposób pojawia się na imprezie „Koniec wakacji” na miejskim placu.



5x02 – True Lies

Pierwsza emisja: 10.10.2013r.

Oficjalne streszczenie: ZAGINIONE OSOBY – Nie mówiąc Elenie, że Stefan zaginął, Damon zwraca się do szeryf Forbes o pomoc w odnalezieniu brata. Elena i Caroline próbują dowiedzieć się, kto tuszuje morderstwa na kampusie, a pewien student z Whitmore, Jesse daje Elenie intrygującą informację o profesorze Wesie Maxfildzie. Jeremy zmaga się z powrotem do dawnego życia i wciąż pozostaje jedyną osobą, która może widzieć i rozmawiać z Bonnie, ale nie potrafi przekonać jej, że już czas by powiedzieć innym, że poświęciła dla niego swoje życie. Po dowiedzeniu się, że Silas szuka Katherine, Damon prosi Matta i Jeremy’ego by nie spuszczali jej z oczu, ale sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. Ostatecznie Nadia stosuje przemoc, by zrealizować punkt ze swojego planu.



5x03 – Original Sin

Pierwsza emisja: 17.10.2013r.

Oficjalne streszczenie: TAJEMNICA Z PRZESZŁOŚCI - Gdy Elena i Katherine mają taki sam sen, że Stefan jest w niebezpieczeństwie i desperacko potrzebuje ich pomocy, dziewczyny przekonują Damona by pomógł im odnaleźć Stefana. Jednak ich plany zostają pokrzyżowane przez tajemniczą młodą kobietę o imieniu Tessa, która wydaje się wiedzieć wszystko o przeszłości Stefana. W retrospekcjach do odległego miejsca i czasu, Tessa ujawnia szokującą tajemnicę ze swojej przeszłości oraz co zaplanowała na przyszłość. Ma także niepokojącą wiadomość dla Damona na temat jego przyszłości. Silas zmusza niechętnego wspólnika by pomógł mu znaleźć Katherine, co prowadzi do kłopotliwej i zagrażającej życiu Matta sytuacji. W końcu Silas zdradza powód, dla którego jest zdeterminowany by znaleźć Katherine, a Damona i Elena stawiają czoła niepokojącej nowej rzeczywistości.



5x04 – For Whom the Bell Tolls

Pierwsza emisja: 24.10.2013r.

Oficjalne streszczenie: DZIEŃ PAMIĘCI - Podczas gdy Mystic Falls obchodzi swój tradycyjny dzień upamiętnienia zmarłych Damon  i Elena próbują pomóc Stefanowi przejść przez ciężki okres, jednak działania kończą się emocjonalną podróżą Eleny. Zmartwiony Matt stara się znaleźć przyczynę swoich tajemniczych dziur w pamięci, a Caroline stara się lepiej poznać Jessse’ego. Jeremy dokonuje wstrząsającego wyznania, które mocno uderza Damona. Ostatecznie Dr. Maxfield wdraża w życie plan, który wszystko zmienia.



5x05 – Monster’s Ball

Pierwsza emisja: 31.10.2013r.

Oficjalne streszczenie: BAL PRZEKLĘTYCH PRZEBIERAŃCÓW - Na kampusie Elena jest wzruszona przez pewnego smutnego i tajemniczego studenta o imieniu Aaron. Elena i Damon biorą udział w Historycznym Balu Withmore przebrani za Annę Boleyn i Henryka VIII. Na balu Elena tańczy z dr Maxfield’em, który ma dla niej niepokojącą wiadomość. Obecność Caroline na balu zmienia się od szczęścia do złamanego serca. W międzyczasie Nadia zdradza swoją zaskakującą historię [łączącą ją] z Katherine, a Damon próbuje zawrzeć układ z Silasem. Żądanie Silasa, by Damon dopuścił się nieprawdopodobnego czynu, prowadzi do brutalnej konfrontacji.



5x06 – Handle with Care

Pierwsza emisja: 7.11.2013r.

Oficjalne streszczenie: NIEZNISZCZALNY – Silas szczęśliwie informuje o swoim nowym celu Damona i Elenę, lecz oni pozostają sceptyczni, kiedy w zamian za ich pomoc obiecuje wypełnić jedno ważne zadanie. Tessa potajemnie zdradza Stefanowi swój kolejny krok, następnie zdaje sobie sprawę, że Silas ją przechytrzył. Zdesperowana Katherine odkrywa nową, nieoczekiwaną konsekwencję powrotu do bycia człowiekiem i zdaje sobie sprawę, że potrzebuje nowego miejsca zamieszkania. W zamian za miejsce w pokoju w akademiku proponuje Caroline, że pokaże jej, jak uzyskać odpowiedzi od doktora Maxfielda. Bonnie jest poruszona silnym zdecydowaniem Jeremiego by wciąż przy niej trwać. Ostatecznie Damon jest zdumiony, kiedy rozszyfrowuje sekretny plan Tessy.



5x07 – Death and the Maiden

Pierwsza emisja: 14.11.2013r.

Oficjalne streszczenie: SIŁA SOBOWTÓRÓW - Podczas gdy Elena i Damon próbują wyjaśnić Stefanowi sytuację z Amarą, dr Wes dostarcza Katherine pewnych bardzo niepokojących informacji. Nadia zjawia się w pokoju Caroline w akademiku szukając Katherine. Po zaskakującej rozmowie z Amarą, Jeremy i Bonnie widzą cień nadziei. Silas nie dotrzymuje obietnicy, przez co Damon zwraca się do Tessy po pomoc przy jego nowym planie, z kolei Stefan wyznaje Damonowi i Elenie coś rozdzierającego serce.



5x08 – Dead Man on Campus

Pierwsza emisja: 21.11.2013r.

Oficjalne streszczenie: KONIEC IMPREZY – W Whitmore College Elena i Caroline decydują, że już czas na zorganizowanie dużej imprezy, ale ich plany zostają zakłócone gdy Jesse nagle prosi Caroline o pomoc. Na prośbę Eleny Damon wpada na pomysł efektywnego wyciągnięcia od Wesa odpowiedzi na swoje pytania. Na imprezie Elena zauważa, ze razem z Aaronem mają wiele wspólnego, a Caroline coraz bardziej martwi się o Jesse’ego. W międzyczasie Katherine wyświadcza przysługę Mattowi i udaje jej się dotrzeć do Stefana, który wciąż zmaga się z wydarzeniami z minionego lata. W końcu Bonnie robi co w jej mocy by pogodzić się w nową rzeczywistością, a Damon dokonuje przerażającego odkrycia na temat tajemniczego stowarzyszenia.



5x09 – The Cell

Pierwsza emisja: 05.12.2013r.

Oficjalne streszczenie: RETROSPEKCJE DO MROCZNEGO CZASU W ŻYCIU DAMONA – Stefan nadal oferuje Katherine swoje poparcie, podczas gdy sam próbuje zamaskować swój ból, dopóki Caroline nie pojawia się z niezwykłą formą terapii. Po próbie zadośćuczynienia Caroline, w Elenie wzrasta zaniepokojenie Damonem, dlatego zwraca się do Aarona po pomoc. Później, gdy Damon opowiada Elenie o strasznej przeprawie z jego przeszłości, którą trzymał w sekrecie przez dekady, ona dzieli się z nim niepokojącymi informacjami o swojej rodzinie. Wreszcie, Aaron decyduje się na zdesperowany kierunek działania po swojej rozmowie z dr Wesem.



5x10 – Fifty Shades of Grayson

Pierwsza emisja: 12.12.2013r.

Oficjalne streszczenie: PRZESZŁOŚĆ DAMONA POWRACA BY GO PRZEŚLADOWAĆ - Damon zdaje sobie sprawę, że Elena jest w niebezpieczeństwie i angażuje Stefana by ten pomógł mu ją odnaleźć. Bracia składają wizytę Aaronowi, a Damon zaskakuje Stefana ujawniając informację z pierwszej ręki na temat rodziny Aarona. Próbując powstrzymać Damona, dr Wes ujawnia swoją tajną broń i jednocześnie zmusza Damona by zmierzył się z pewnym etapem ze swojej przeszłości, o którym ten myślał, że już dawno ma go za sobą, jak również z konsekwencjami swojego planu zemsty trwającego kilka dekad. W międzyczasie Elena jest przerażona wyznaniem dr Wes’a na temat mrocznej historii Whitmore Collere oraz jego ostatecznego celu. W końcu rozszalała Katherine zwraca się o pomoc do Matta, ale zdaje sobie sprawę, że tylko Nadia może rozwiązać jej problem.



5x11 – 500 Years of Solitude

Pierwsza emisja: 23.01.2014r.

Oficjalne streszczenie: 100. ODCINEK: RETROSPEKCJE DO WCZEŚNIEJSZYCH LAT ŻYCIA KATHERINE – Stawiając czoła nowemu kryzysowi, Katherine przypomina sobie traumatyczną noc w roku 1490 gdy urodziła córkę, która natychmiast została jej odebrana. Stefan informuje Elenę, Caroline i Bonnie, że stan zdrowia Katherine pogorszył się, a Damon, Matt i Jeremy wspominają najbardziej pamiętne sytuacje z Katherine. Nadia przychodzi z przerażającym planem ochrony swojej matki, a Stefan i Elena są zmuszeni jej pomóc. W międzyczasie Caroline jest zażenowana gdy zdaje sobie sprawę, że zapomniała powiedzieć Elenie o najnowszych, szokujących plotkach, a później sama pozwala sobie na nieco skandaliczne zachowanie. Ostatecznie Elena i Katherine w niespodziewanym momencie odczuwają więź między sobą.



5x12 – The Devil Inside

Pierwsza emisja: 30.01.2014r.

Oficjalne streszczenie: POSZUKIWANIA GŁÓWNEJ DROGI – Gdy Enzo sprawia Damonowi makabryczny prezent i nalega, by zjednoczyli się w obliczu zemsty, Damon stara się postąpić uczciwie. Po niezręcznej i kłopotliwej rozmowie z Nadią, Matt impulsywnie postanawia urządzić imprezę, na której Caroline zwierza się Elenie z czegoś szokującego, a następnie musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów przez Stefanem i Tylerem. Arron robi co w jego mocy by zmienić dawne złe czyny jego rodziny i zaczyna nowe życie. Ostatecznie Elena nagle znajduje się w sytuacji zagrażającej jej życiu i ma zaledwie kilka minut na uratowanie się.



5x13 – Total Eclipse of the Heart

Pierwsza emisja: 06.02.2014r.

Oficjalne streszczenie: WITAJCIE NA GORZKIM BALU - Chcąc pomóc wszystkim ruszyć na przód po ostatnich traumatycznych przeżyciach Caroline przekonuje Elenę i Bonnie do wzięcia udziału w organizowanym przez Whitmore College „Gorzkim Balu” dla studentów ze złamanym sercem. Bonnie jest zaintrygowana studentką o imieniu Liv, która okazuje się być zainteresowana magią. Tyler zaczyna martwić się o relacje łączące Matta i Nadię. Po dokonaniu niepokojącego odkrycia, Stefan odbywa frustrującą rozmowę z Damonem i Enzo. Dr Wes z pomocą nowej ofiarodawczyni o imieniu Sloan boryka się z kontynuacją swoich badań. Damon i Enzo, wciąż skupieni na zemście, uciekają się do przemocy by przekonać Bonnie i Jeremy’ego by im pomogli, ale ich plan przybiera niespodziewany i przerażający obrót.



5x14 – No Exit

Pierwsza emisja: 27.02.2014r.

Oficjalne streszczenie: DOBRA WIADOMOŚĆ, ZŁA WIADOMOŚĆ – Gdy zachowanie Damona przechodzi z destrukcyjnego w śmiercionośne, Stefan zaczyna żałować ich ostatniej rozmowy i postanawia wyśledzić Damona oraz zainterweniować. Elena z własnych powodów zgłasza się by mu towarzyszyć. Dr Wes angażuje Podróżników by zastawili pułapkę, która po raz kolejny przetestuje przyjaźń Damona i Enzo. Po szczerej rozmowie z Nadią Matt angażuje Caroline i Tylera do pomocy w chronieniu Eleny, co prowadzi do brutalnej konfrontacji. Póżniej Stefan próbuje pocieszyć przygnębioną Caroline i podczas rozmowy obydwoje uświadamiają sobie coś strasznego.



5x15 – Gone Girl

Pierwsza emisja: 06.03.2014r.

Oficjalne streszczenie: RETROSPEKCJE POKAZUJĄCE POSZUKIWANIA KATHERINE PRZEZ NADIĘ – Gdy Nadia wspomina poszukiwania swojej matki, które trwały wieki, Stefan, Caroline i Matt wymyślają nowy desperacki plan na uratowanie życia Eleny.



5x16 – While you were Sleeping

Pierwsza emisja: 20.03.2014r.

Oficjalne streszczenie: ZABÓJCZY WIRUS – Gdy Stefan próbuje wyjaśnić bardzo chorej Elenie ostatnie wydarzenia, ona instynktownie chce zadzwonić do Damona. W tym samym czasie Damon zastanawia się, jak wyznać Elenie coś niepokojącego.



5x17 – Rescue Me

Pierwsza emisja: 27.03.2014r.

Oficjalne streszczenie: MARKOS PRZYBYWA DO MYSTIC FALLS – Aby ochronić Stefana przed krzywdą ze strony Sloan i Podróżników, Caroline wraz z Enzo udaje się do Atlanty w celu odnalezienia nowo odkrytego sobowtóra.



5x18 – Resident Evil

Pierwsza emisja: 17.04.2014r.

Oficjalne streszczenie: PAUL WESLEY DEBIUTUJE JAKO REŻYSER – Stefan i Elena nagle miewają intrygujące sny o alternatywnej wersji życia, które mogliby razem wieść. Bonnie niespodziewanie spotyka babcię, która ostrzega ją przed zatrważającymi zmianami po Drugiej Stronie.



5x19 – Man on Fire

Pierwsza emisja: 24.04.2014r.

Oficjalne streszczenie: Oficjalne streszczenie: RETROSPEKCJE DO LAT 60. – Stefan próbuje odciągnąć uwagę Eleny od obsesyjnego myślenia o stanie jej związku z Damonem.



5x20 – What Lies Beneath

Pierwsza emisja: 01.05.2014r.

Oficjalne streszczenie: CHATKA W LESIE - Tyler pojawia się w domu Salvatorów z wiadomością, że plan Markosa mający na celu złamania klątwy czarownic ściągnie niebezpieczeństwo na Stefana i Elenę.



5x21 – Promised Land

Pierwsza emisja: 08.05.2014r.

Oficjalne streszczenie: WYPRZEDZIĆ ŚMIERĆ – Gdy Stefan i Elena uciekają spod władzy Markosa i zdają sobie sprawę, że są zdani na własne siły w jakimś odległym miejscu, Stefan zaczyna filozoficznie rozmawiać z Eleną o jej związku.



5x22 – Home

Pierwsza emisja: 15.05.2014r.

Oficjalne streszczenie: WYBUCHOWY FINAŁ SEZONU – Zrozpaczony niespodziewaną tragedią, Damon skupia się na tym, by jakoś się trzymać, jednocześnie bardziej niż kiedykolwiek naciskając na Bonnie, by znalazła sposób na zatrzymanie rozpadu Drugiej Strony.


Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło:




Zarejestruj się | Zapomniałeś hasła?

Znajdź nas na Facebooku

Demotywatory
Demotywatory

Polecamy
angielski dla dziecinauka dla dzieci
samochody elektryczne
smieszne koty

Reklama



Powrót do góryKontaktCopyright © 2014-2021 VampireDiaries.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie i zarządzanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.