Dyskusja na temat - 2.11 -By the Light of the Moon

Annie1602    11 luty 2018    37
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 11 odcinka 2 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 11 odcinka 2 sezonu pt. ,,By the Light of the Moon" polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące








*Zwiastun



*Opis odcinka

TYLER ZMIERZA SIĘ ZE SWOJĄ PIERWSZĄ PRZEMIANĄ – W obliczu zbliżającej się pełni księżyca Caroline pomaga Tylerowi przygotować się na transformację, której nie jest zdolny powstrzymać. W momencie gdy Stefan i Katherine grają ze sobą w umysłowe gierki, Damon i Alaric są podejrzliwi z uwagi na pojawienie się w Mystic Falls nieznanej Jules. Dziewczyna poszukuje swojego zaginionego przyjaciela, Masona. Elena jest sfrustrowana z powodu tego jak daleko posunęli się jej przyjaciele oraz Jeremy w celu zapewnienia jej ochrony. Bonnie i Luca pracują razem nad zaklęciem, jednocześnie skrywając przed sobą sekrety. Ostatecznie Elijah niespodziewanie pojawia się z ofertą, która może wszystko odmienić.


Reżyseria: Elizabeth Allen
Scenariusz: Mike Daniels
Pierwsza emisja: 9.12.2010r.
Oglądalność: 3.16 mln


*Lista utworów z 2.11

1.Ra Ra Riot – „Shadowcasting”
2.Goldhawks – „This Time Next Year”
3.The Drums – „Let’s Go Surfing”
4.Agent Ribbons – „I’m Alright”
5.Superchunk – „Everything At Once”
6.Land of Talk – „Quarry Hymns”
7.Howie Day – „Longest Night”


Kategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (37)
myszoskoczek1994 - 26 luty 2018 o 8:46:36 - (57 dni temu)

ja też nie będę tego oglądać :) Jules też mi się nie podoba we wszystko się wtrąca.Jest mega irytująca :/

Adria - 22 luty 2018 o 21:52:54 - (61 dni temu)

Nadrobiłam. xD

Forwood <3 Jejku, to jest jeden z ich najpiękniejszych odcinków. I biedny Trevino, podobno zdarł sobie gardło, jak nagrywał te sceny. ;/

Aktorka od Jules mnie irytuje, mega sztucznie gra.

Elejah <3 "are you negotiating?" <3 Jejku, Eliasz był nią od początku zafascynowany. Uwielbiam ich.

Steferine w grobowcu jest mega hot. ;p

djbasstronic - 21 luty 2018 o 19:01:03 - (62 dni temu)

Może źle się wyraziłem, dosłowną kopią to nie będzie bo historia będzie nieco inna i postacie będą inne, jednak według mnie nie robi się dwa razy tego samego serialu. Ja nie obejrzę tego na pewno. To tak jakby teraz nam dali serial o wampirach gdzie zamiast dwóch braci były by dwie siostry i w tym jeden facet człowiek i pozmienialiby nazwy postaci i szczegóły, raczej nikomu by się takie coś nie spodobało :P

myszoskoczek1994 - 21 luty 2018 o 7:28:21 - (62 dni temu)

Jeżeli to będzie kopia Roswell to już Plec zeszła na psy:/

djbasstronic - 21 luty 2018 o 2:02:33 - (62 dni temu)

Sam pomysł kopi Roswell to już kpina :) Jason Behr, Brendan Fehr i Katherine Heigl to jest Roswell i nic innego :)

myszoskoczek1994 - 19 luty 2018 o 8:47:46 - (64 dni temu)

Ta Plec to już nie ma pomysłów na seriale.Już nawet sknociła trochę The Originals koniec drugiego sezonu robi się nie ciekawy niestety muszę to przyznać:/

Adria - 18 luty 2018 o 0:58:23 - (65 dni temu)

Można uzyc tej strony, o ktorej mowa w 2x08 i 10 vd, za pomoca ktorej Slater kontaktowal sie z Eliaszkiem xD

hopeless_penguin - 17 luty 2018 o 13:29:43 - (66 dni temu)

W The good wife był kiedyś wątek ze stroną internetową aka allegro, ale z narkotykami i zabójstwami na zlecenie, spróbowałabym ;p

Adria - 17 luty 2018 o 8:00:35 - (66 dni temu)

W sumie xD ale problem bedzie z wizą. Moze da sie kogos wynając na miejscu do brudnej roboty..?

flyhigh123 - 16 luty 2018 o 22:37:39 - (67 dni temu)

Kup juz bilet, first minute taniej, pewnie sie przyda, a jak nie to sprzedasz z zyskiem.

Adria - 16 luty 2018 o 21:17:51 - (67 dni temu)

ujmę to tak: jak zrobi mi z Roswell dramę z Candice i Tonkin, to robię jej wjazd na chatę. xD

flyhigh123 - 16 luty 2018 o 20:05:45 - (67 dni temu)

Po co oni robia nowe wersje seriali, ktore niedawno byly grane? Juz jest takie wyczerpanie materialu czy o co chodzi?

hopeless_penguin - 16 luty 2018 o 18:43:18 - (67 dni temu)

oby nie został przyjęty.

BlondeD93 - 16 luty 2018 o 18:26:10 - (67 dni temu)

Trochę zmieniając temat... wygląda na to, że Plec już znalazła nową pracę. Ma wyreżyserować i napisać pierwsxy odcinek nowego Roswell i być może jśli serial zostanie przyjęty to zostanie jego producentrm wykonawczym. https://www.google.pl/amp/s/screenrant.com /cw-roswell-reboot-vampire-diaries-julie-p lec/amp/

ElenaGilbert23 - 15 luty 2018 o 14:58:40 - (68 dni temu)

Ale niestety przez nie uwagę,zabił kogoś i musi się z tym męczyć.Chociaż jako hybryda może kontrolować przemianę,pózniej go klaus przemienił ale, na końcu skończył marnie niestety :(

hopeless_penguin - 15 luty 2018 o 11:49:01 - (68 dni temu)

No właśnie mnie to dziwiło czemu robią taki wielki problem z tym niezabijaniem kogoś xD.

menopauza_sevendays - 15 luty 2018 o 10:04:12 - (68 dni temu)

@maladict Jules atakowała Damona, a Rose go odepchnęła i dlatego została ugryziona. Potem Jules dostała szabelką to już spierdzieliła, bo mogłaby oberwać gorzej.
A co do wilkołaków to wystarczyłoby się pilnować by nikogo nie zabić i obyłoby się bez męki. Większości ludzi się to udaje. Tyler chyba aktywował klątwę w wyniku spisku Katherine. Gdyby nie ona to pewnie wcale nie musiałby się z tym borykać. To samo było z Masonem. Ojciec Tylera też był agresywny, a jednak nigdy klątwy nie uruchomił.

ElenaGilbert23 - 15 luty 2018 o 8:13:50 - (68 dni temu)

Zgadzam się z wami :)Szkoda mi Tylera,nikt nie powinien cierpieć takich męk i bólu.Szkoda że,pózniej Caroline się odwidział Tyler i musiała skończyć na drzewie z Klausem.Niestety muszę to napisać,ale się puściła chociaż bardzo lubię Caroline.

Adria - 14 luty 2018 o 23:10:13 - (69 dni temu)

całkiem możliwe xD

maladict - 14 luty 2018 o 22:50:41 - (69 dni temu)

@Adria - pewnie Plec w dzieciństwie została ugryziona przez owczarka niemieckiego i mści się za traumę xD

Adria - 14 luty 2018 o 21:53:52 - (69 dni temu)

@maladict - bo wgl Plec traktuje wilkołaki jak jakąś patologię, względnie ubogich krewnych. Kij z tym, że Lockwoodowie są najbardziej wpływowi w mieście, nie mogą być bardziej zajebiści niż jej ukochane pacynki.
To samo w TO, Plec natychmiast znalazła okazję, by z Hejli zrobić hybrydę, bo jakże to tak, jej ukochana Queen miałaby mieć coś wspólnego z bagniakami. Sama Hejli musiała też pochodzić z królewskiego rodu kundli, ale jednak kundli. Jakie to szczęście, że penisy Mikaelsonów ją pobłogosławiły. xD
Zauważ też, jak przedstawili wszystkie wilkołaki w VD (i późniejsze hybrydy) - koczowniczy tryb zycia, alkoholicy, agresywni, ubodzy. ;/ Po prostu Plec nie lubi wilkołaków, ro raczej oczywiste.

maladict - 14 luty 2018 o 21:38:51 - (69 dni temu)

@sevendays - a mnie się podoba. Ale ja nie jestem obiektywna, kiedy chodzi o Damona :)

sevendays - 14 luty 2018 o 21:36:48 - (69 dni temu)

To co Damon zaczyna mieć na głowie robi się niepokojące xD

maladict - 14 luty 2018 o 21:35:33 - (69 dni temu)

Zawsze jak oglądam ten odcinek (nawet za zamkniętymi drzwiami), wpada ktoś z rodziny zwabiony wrzaskami Tylera, z pytaniem, cóż to za straszliwą makabrę oglądam :) I wychodzi zdegustowany :(

maladict - 14 luty 2018 o 21:31:31 - (69 dni temu)

Bardzo mi żal Tylera w tym odcinku - przemiana w wilkołaka była tak długa i straszliwie bolesna. Chyba w żadnym innym serialu/filmie wilkołaki nie miały tak pod górkę (choć, mogę się mylić, bo nie oglądałam "Teen Wolf"). Żyć w strachu i udręce czekając na comiesięczne tortury - przewalone.
Postawa Caroline była wspaniała i bardzo dojrzała; potrafiła wspierać kolegę i wielka szkoda, że później z niej to
wszystko wyparowało...
Rose oberwała za Damona. Co te wilkołaki jakieś niekumate - nie potrafią odróżnić jednego wampira od drugiego ? Węchu nie mają, czy co ?

myszoskoczek1994 - 14 luty 2018 o 14:59:45 - (69 dni temu)

Ten odcinek jest jednym z moich ulubionych.Bonnie z Jeremym zamykają, biedną Elenę w domu. Bonnie udając że, chce się napić kawy idzie do pokoju i chce jechać do Stefana, a Jeremi mówi Bonnie że zabrała kamień.Zakładają czar unieruchamiający na dom tak ,aby Elena nie mogła się ruszyć z domu. Deymon przychodzi do Eleny gdy dostaję wiadomość że pojawia się Jules mówi do Jeremiego że on teraz niańczy. Super tekst Deymona "idz na spacer ładna pogoda, racja nie możesz i ten jego diabelski uśmieszek". Caroline z Tylerem przygotowują się do jego przemiany nie jaka Jules przyjeżdza zaniepokojona nie obecnością Meysona na Florydzie, pózniej przyjeżdza do Mystic Falls domyśla się że jest tu drugi wilkołak siostrzeniec Meysona Tyler.Idzie do baru a tam Deymon z Alaricem dorzucają jej do drinka tojad by się, przekonać że jest wilkołakiem lecz ona to wyczuwa i mówi to Deymona że został naznaczony i żeby dzisiaj z nią nie zaczynał wychodząc z baru Alaric mówi do Deymona by spojrzał w górę bo jest pełnia by zamknął drzwi na klucz i siedział w domu.Dobry przyjaciel z niego.Lecz Jules przemieniona wpada przez szybę do domów Salvatorów i gryzie Jules Deymon w odwecie wbija miecz w bok wilka Jules ucieka. Bonnie mówi Luce że chciałaby odczarować talizman gdy to robią kamień księżycowy wybucha i wystrzelają z niego iskry biedna Bonnie nie mówi że to była sztuczka by zdobyć kamień bo współpracują z Elijah. Za to Katherine mąci Stefanowi we wspomnieniach gdy śni udając że się całują i uprawiają seks w grobowcu typowe dla niej :)Ale za to mówi żeby znalezć Klausa niech zaczną od Izabelle chociaż,na tyle się przydała. Za to Elijah zjawia się w domu Jenna mówi że bada historię Mystic Falls rozmawia z Eleną mówi że na razie nie chce jej oddać Klausowi Elena się zgadza na jego warunki jeśli uwolni Stefana i ochroni jej bliskich zawierają umowę. Tyler się przemienia, Caroline barykaduję drzwi pózniej przychodzi i widzi że Tyler nie wydostał się z lochów przykrywa go kurtką i przytula do siebie.Elena widząc Stefana u swych drzwi przytula go i się całują(jak romantycznie uwielbiam tą parę są najlepsi).Rose się przeraziła mówi że myślała że ugryzienie wilkołaka zabija rana się zagoiła mówi że pomoże ocalić Elenę i będzie jego szczególną przyjaciółką bo nie kocha facetów którzy kochają inne.W trakcie przytulańców dowiadujemy się że rana się pojawiła więc jednak ugryzienie wilkołaka działa swoje.Szkoda mi jej :(

djbasstronic - 13 luty 2018 o 22:27:39 - (70 dni temu)

Serial The 100 owszem istnieje, jest to produkcja stacji CW która leci od roku 2014 ale Plec nie ma z tym serialem nic wspólnego....

hopeless_penguin - 13 luty 2018 o 11:57:59 - (70 dni temu)

Nikt nie oglada the 100, ten serial nie istnieje. To tylko w twojej wyobraźni ;p

sarita - 13 luty 2018 o 11:55:13 - (70 dni temu)

@Tomcat no przecież odpowiedziały ci więc ,nie rozumiem o co masz ten ból dupy.

Tomcat - 13 luty 2018 o 7:41:32 - (70 dni temu)

nie potraficie odpowiedziec na proste pytanie oglada ktos ten serial czy nie a tak glupi scenariusz tylko plecowa mogla zatwierdzic

harry92 - 12 luty 2018 o 17:30:09 - (71 dni temu)

Tomcat tutaj toczy się dyskusja o odcinku, jak masz coś niezwiązanego z tematem to na forum jest temat o dyskusji ogólnej.

Dabien - 12 luty 2018 o 17:13:55 - (71 dni temu)

Plec kręci The 100? Pierwsze słysze

hopeless_penguin - 12 luty 2018 o 17:02:21 - (71 dni temu)

Tomcat <3333

Tomcat - 12 luty 2018 o 16:26:22 - (71 dni temu)

mam pytanie czy ktos oglada serial tej dziadowkiej stacji cw o tytule The 100 ja obejrzalem 3 pierwsze odcinki i juz nie mam sil zeby ogladac dalej rownie glupiego i pozbawionego sensu serialu dawno nie ogladalem .czy w poznieszych odcinkach cos sie zmieni ale .........po co se robic zludzenia przeciez to nowe dzielo plecowej
ps.jedno mnie wkurza ...zlikwidowali VD zeby krecic takie gowno !!!!

hopeless_penguin - 12 luty 2018 o 14:44:44 - (71 dni temu)

Bueh, ta debilka, która niszczyła Leyton. XD