Dyskusja na temat 2.02 -"Brave New World"

Annie1602    12 listopad 2017    30
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 2 odcinka 2 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 2 odcinka 2 sezonu pt. " Brave New World" polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące



*Zwiastun



*Opis odcinka

 KARNAWAŁ Z PIEKŁA RODEM – Gdy zdezorientowana i zrozpaczona Caroline opuszcza szpital i dołącza do przyjaciół na Karnawale Mystic Falls, Damon chce od razu zacząć działać. Stefan i Elena stają jednak w obronie przyjaciółki. Matt nie może pojąć zachowania Caroline, ale nadal stara się jej powiedzieć o swoich uczuciach do niej. Damon ma podejrzenia co do wuja Masona i wykorzystuje wybuchowy temperament Tylera by wydobyć od Masona jego sekret. Wstrząśnięta wszystkim co się wokół niej dzieje, Bonnie wyładowuje swój gniew na Damonie.


Reżyseria: John Dahl
Scenariusz: Brian Young
Pierwsza emisja: 16.09.2010r.
Oglądalność: 3.01 mln


*Lista utworów z 2.02

1.Neon Trees – „Animal”
2.Glasvegas – „Geraldine”
3.Silversun Pickups – „Currency Of Love”
4.Andrew Belle – „The Ladder”
5.OneRepublic – „All This Time”


Brave New WorldKategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (30)
madziunka169 - 18 grudzień 2017 o 10:08:13 - (31 dni temu)

w tym odcinku deymon jest bardzo zaciekawiony wujkiem tylera meysonem gdy sie ludzie siłują z nim stefan próbuje swoich sił i nagle meyson go pokonuje na rękę deymon mówi że się stefan nie postarał ale stefan mówi że wręcz przeciwnie że on ma jakąś bardziej naturalną ludzką siłę a stefan mówi może to żółwie ninja a deymon mówi nie kpij ta kwestia mi się spodobała bardzo :D pózniej jest scena w szpitalu gdzie caroline ukradła torebkę z krwią i ją wypiła wszystko ją bolało bo zęby jej zaczeły wyrastać a łańcuszek od eleny zaczoł ją palić bo miał w sobie werbenę przemieniała się w wampira postanowiła że wyjdzie ze szpitala wieczorem bo w dzień słońce by ją spaliło elena z bonnie zaczeli sami organizować festyn z zabawkami i różnymi atrakcjami deymon wieczorem zahipnotyzował pewnego chłopaka murzyna by zaczoł bić się z tylerem i się nie cofnął kiedy się bili i murzyn okładał tylera ile wlezie meyson wkroczył do akcji zaczoł wysoko skakać wskoczył na samochód i zeskoczył a jego oczy zrobiły się strasznie żółte i zabrał tylera a stefan podszedł do niego i się pytał czy jest wszystko okej a on na to dlaczego to zrobiłem a stefan na to miałeś pecha :D caroline wychodzi ze szpitala wita się z mattem ale pożądanie na krew początkującego wampira jest silne na szczescie jakos się uspokaja stefan mówi elenie ze caroline jest wampirem a stefan chce ją przebić kołkiem kiedy widzi deymona popycha go i mówi że jest słaby oraz że pamięta jak się nią bawił i przekazała wiadomośc katheriny zabawa trwa caroline widzi tego murzyna co się bił z tylerem i mówi przepraszam i zaczyna pić jego krew aż go zabiła bonnie nadchodzi i widzi caroline całą we krwi mówi nie tylko nie caroline jeszcze przed tym deymon chciał ją przebić ale stefan go powstrzymał i elena ochroniła ją mówi to moja przyjaciółka deymon odpuszcza i mówi pózniej będzie na ciebie stefan zabiera caroline by się umyła w łazience mówi stefanowi że jest potworem że bonnie jej nie nawidzi oraz co się dzieje z jej twarzą jest brzydka stefan mówi żeby popatrzyła na jego twarz bo gdy się to zaczyna by powiedziała sobie dość bonnie jest wkurzona na deymona sprawia mu ból rozlewa wodę i wznieca ogień wzrokiem deymon zaczyna się palić elena przeskakuje przez płomienie i mówi bonnie stój my nie jesteśmy takie i zabiera bonnie dzęki niej deymon juz 2 raz został uratowany :D pózniej w nocy matt przychodzi do carolinei mówi że ją kocha ona go całuje w odpowiedzi że też kiedy go przytula jej twarz się zmienia ale oddycha głęboko i się uspokaja do deymona za to przychodzi jeremy z kołkiem by go zabić ale zmienia palny bo mói co to da gdy go zabije deymon mówi że nie nadaje się na starszego brata nie ma ciastek i mleka a jeremy odpowiada na to kretyn deymon mówi zaczekaj pyta się czy sam to zrobił a jeremy na to że tak łatwo nie było deymon odpowiada z uśmiechem że dawniej to się strugało :) stefan przychodzi do eleny o świcie jeszcze ciemno zabiera ją na diabelski młyn dzięki wampirzej sile elena się śmieje a stefan mówi że ma cudowny śmiech elena się go pyta czy kiedyś ędzie łatwiej a stefan odpowiada jej że nie :) zapomniałam dodać że tyler znalazł kamień księżycowy ale co z nim zrobi pewnie się niebawem przekonamy :)

hopeless_penguin - 27 listopad 2017 o 19:51:29 - (52 dni temu)

Mnie się bardziej podoba Trevino albo Chris ;p.

sevendays - 27 listopad 2017 o 19:49:33 - (52 dni temu)

Ja bardzo lubiłam Masona, szkoda że tak skończył. Taylor był niewątpliwie najprzystojniejszy z całej obsady :)

AdaMada - 27 listopad 2017 o 17:58:31 - (52 dni temu)

Byłaś na m&g, kurczę wyobrażam sobie jak musiało być fajnie, bo on jest taki bezpośredni : ))) publiczność na koncertach? wiadomo w Polsce zawsze jest najlepsza : ))) więc naprawdę wierzę, że z tym ponownym koncertem to nie była z jego strony pusta obietnica.
Tak w ogóle takie kameralne koncerty są jedyne w swoim rodzaju, kontakt z publicznością jest wtedy najlepszy, a jak artysta jest taki luzacki jak Michael to już w ogóle ... : )))
P.S. co do tego piwa, to może dobrze, że nie wypijał go do końca, bo koncert mógłby się przeciągnąć w nieskończoność ;)

Dabien - 27 listopad 2017 o 5:44:14 - (52 dni temu)

Świetny, to był najlepszy koncert w moim życiu. Michael jest wspanialym czlowiekiem, z poczuciem humoru, zarówno podczas meet&greet czy koncertu. Będę ten koncert naprawdę miło wspominać i pojadę również na kolejne, bo obiecał, że przyjedzie jeszcze do Polski, bo mówił, że w Polsce miał największą widownie od początku trasy, także wrażenie dobre zrobiliśmy. Tylko szkoda, że nie mógł biedny żadnego piwa dopić, bo ciągle rozlewał.

AdaMada - 27 listopad 2017 o 3:33:24 - (52 dni temu)

Dabien i jak wrażenia? ja uważam, że koncert był świetny, a Michael jest przeuroczym człowiekiem : )))) i czaruś z niego niesamowity : ))))

Dabien - 26 listopad 2017 o 9:23:40 - (53 dni temu)

Ja się wybieram

AdaMada - 25 listopad 2017 o 23:25:33 - (53 dni temu)

Może trochę nie na temat :) ale jutro w Wawie koncert Michaela Malarkey'a, czy ktoś się wybiera? Bo ja tak :)))

Adria - 17 listopad 2017 o 9:42:13 - (62 dni temu)

Zgadzam się z maladict co do przyjaźni steroida w s2, miało to jakieś zaczątki. ;) ale była to typowa przyjaźń bez romantycznych podtekstów, Stefan się zachowywał jak brat wobec niej.

maladict - 17 listopad 2017 o 0:03:36 - (62 dni temu)

Cóż, dla mnie był to początek przyjaźni, bez fajerwerków wprawdzie, ale budowanej małymi kroczkami.
Być może Stefan pomagał Caro ogarnąć się po przemianie ze względu na jej przyjaźń z Eleną, ale dla samej Caroline też to robił. Nie chciał, aby skończyła jak Viki. Po prostu dał jej szansę. Lubię ich wspólne sceny podczas "nauki".
W 2x13 młodszy Salvatore pięknie wczuł się w sytuację poranionej fizycznie i psychicznie blondie i przyprowadził Elenę na noc do domu Forbesów. To była inicjatywa płynąca z serca.
A sama Caroline ? W 2x5 zabiła policjantów i zaryzykowała ujawnienie się przed matką, aby uratować Stefanowi życie (Damonowi przy okazji też). Odcinek później jej pierwszym odruchem było wskoczenie po Stefka do studni, powstrzymał ją dopiero okrzyk Eleny - "Werbena !".
Niestety tylko w sezonie 2 z przyjemnością oglądam relacje Stefek - Caro.
W s3 nastąpił regres, zaś w s4 ich ulubionym zajęciem było w hejtowanie Deleny.
Szczerze to od sezonu pierwszego nie lubię Caroline, a w 3-8 to już nie trawiłam jej wcale. Wyjątkiem jest tylko sezon drugi ze względu na jej relacje z Tylerem, Stefanem i poprawę nastawienia względem matki.

Nynaeve - 16 listopad 2017 o 23:05:04 - (62 dni temu)

Zgadzam się z @Claire. Ich "przyjaźń" jest z dupy wzięta. Pomagał jej dla Eleny. A to, że Caroline leciała na niego od początku to inna sprawa.

black_bird80 - 16 listopad 2017 o 21:23:17 - (62 dni temu)

a ja "we're gonna let it burn burn burn" xD

flyhigh123 - 16 listopad 2017 o 21:16:39 - (62 dni temu)

Jak widzę scenę śmierci Isobel to zawsze mam ochotę nucić "this girls is on fire". Za dużo crackow :((((

harry92 - 16 listopad 2017 o 19:46:08 - (63 dni temu)

Kai zjarał Elke, a potem ona się podpaliła, aby przed nim spieprzyć ;p
Jaka matka taka córka. Nie zapominajmy jak Isobell umarła ;p

Claire - 16 listopad 2017 o 18:46:10 - (63 dni temu)

Jaką przyjaźnią? Caroline łaziła za Stefanem może przez 3 odcinki w 2 sezonie i według mnie to nie była żadna przyjaźń. On był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki, więc jej pomagał i tyle. W 3 sezonie miała go kompletnie w dupie, nawet odradzała Elce go szukać. W 4 sezonie Plec coś sobie ubzdurała, że oni zawsze byli bff i dała im jakieś sceny, ale Caroline wtedy już cofnęła się w rozwoju i znowu była idiotką, więc nawet tego nie biorę pod uwagę.

hopeless_penguin - 16 listopad 2017 o 16:53:13 - (63 dni temu)

Incendia zyciem.

maladict - 16 listopad 2017 o 13:01:15 - (63 dni temu)

Pewnie że sezon 4, a nie 5; coś mi się poprzestawiało :(

A co do ognia jeszcze - w 4x15 cała Trójca wyszła z płonącego domiszcza Gilbertów.

flyhigh123 - 16 listopad 2017 o 10:26:31 - (63 dni temu)

Jeszcze w s4 ja podpalal, jak miała wyłączone uczucia :p

maladict - 15 listopad 2017 o 23:55:38 - (63 dni temu)

Mój Boże, jaka Stelena była cudna w tym odcinku, Stefek uroczy i wspierający, jak on patrzył na Elkę...
Jego scena z Caro też boska, początek prawdziwej przyjaźni, która powinna pozostać PRZYJAŹNIĄ a nie przekształcić się w Steroshita, wrrr !
Jer łażący za Damonem jak bezpański pies, chłopak wyraźnie potrzebuje ojca :)
Damon oberwał nie za swoje winy, na szczęście Elena uratowała go przed spaleniem ( to już drugi raz !). Oboje najwyraźniej mają coś z tym ogniem, w s.5 Damon ugaszał Elkę gaśnicą, a w s.7 spalił w halucynacji.
Bonnie - wkur... mnie w tym odcinku.
Z piosenek najlepsze - "Animal" i "All this Time".

black_bird80 - 15 listopad 2017 o 22:33:27 - (63 dni temu)

athany, racja

#tak_było, #true_story

flyhigh123 - 15 listopad 2017 o 20:34:04 - (63 dni temu)

Stefan na diecie futerkowej tez demonem siły nie był ;p

athany - 15 listopad 2017 o 17:41:02 - (64 dni temu)

Nie kłamał. Położyłby go spokojnie, ale wyszłoby wtedy na jaw, że jest silniejszy niż wilkołak. Tak to odebrałem - po prostu się maskował. Stefan sam powiedział, że to nie ten rodzaj siły.
Poza tym mówili, że wilkołak nie ma szans z wampirem póki nie ma pełni.

Nynaeve - 15 listopad 2017 o 16:43:03 - (64 dni temu)

W takim razie Stefan klamal ze nie mogl go polozyc na reke. Stefan nie dal rady za to Caroline skopala Masonowi dupe bez problemu ;p

athany - 15 listopad 2017 o 15:08:22 - (64 dni temu)

"it wasn't that kind of strenght, but it was more than human". Wcale nie był silniejszy niż wampir :)

Adria - 15 listopad 2017 o 8:27:39 - (64 dni temu)

Potem już nie był. ;p Tylko na potrzeby dramy tego odcinka, że wilkołaki są supersilne.

Nynaeve - 14 listopad 2017 o 23:08:02 - (64 dni temu)

Mnie zdziwiło, że ok. 30-letni wilkołak jest silniejszy od ok. 150-letniego wampira.

black_bird80 - 14 listopad 2017 o 14:46:53 - (65 dni temu)

Jeszcze z takich maleńkich detali: makijaż Elki i Kat w tym sezonie był fantastyczny - bardzo podkreślał jej oczy. Nina wyglądała w nim ślicznie.
Z drugiej strony, w którymś odcinku przy tych jej bluzeczkach z krótkim rękawem zauważyłam, że ma strasznie długie ręce i czasem nie do końca wiedziała, gdzie je podziać - wyglądało to dosyć dziwnie.

Adria - 13 listopad 2017 o 22:06:17 - (65 dni temu)

żółwie ninja <3 <3 <3 och, szkoda, że nie ma s9 VD, to byłby ciekawy wróg. Original Ninja Turtles, Cole, Santa Claus, Rachel and Elias. ;ppp

flyhigh123 - 13 listopad 2017 o 21:59:20 - (65 dni temu)

No i patrząc na to, jak się potoczyły losy tej postaci to chyba lepiej by było, jakby wtedy zginęła, byłoby mi chociaż przykro :p

Pomyśleć, że w drugim sezonie sugestia, że Lockwoodowie są żółwia ninja była traktowana jako żart, a mam głupie przeczucie, że gdyby TVD miało jeszcze ze dwa sezony to do tego tez byśmy doszli, skoro były syreny...

Zawsze mnie rozczulaly niby braterskie relacje Damona i Jera :p Pomijając, że ta drama z Damonem, który zabił Jera z perspektywy czasu jest coraz bardziej durna i na sile :/ Mogli wtedy wymysłev coś innego :/

Bardzo lubię drugi sezon <3

black_bird80 - 13 listopad 2017 o 11:46:36 - (66 dni temu)

Szczerze, po tym odcinku nie pomyślałabym, że Caroline dociągnie do finału 8 sezonu - stawiałabym raczej, że zabiją ją wcześniej.
Scena Steleny w lunaparku, na szczycie diabelskiego młyna jest zdecydowanie jedną z najlepszych tej pary - pokazuje, że łączy ich coś więcej niż seksy. Za każdym razem, kiedy ją oglądam po prostu się rozpływam. Nic nie mogę na to poradzić ¦
Mason trochę mnie wkurzał na początku, potem było mi go żal. Sympatię do tej postaci odczułam dopiero w odcinku, w którym wrócił jako duch, żeby nękać Damona.

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: