Dyskusja na temat 2.02 -"Brave New World"

Annie1602    12 listopad 2017    30
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 2 odcinka 2 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 2 odcinka 2 sezonu pt. " Brave New World" polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące



*Zwiastun



*Opis odcinka

 KARNAWAŁ Z PIEKŁA RODEM – Gdy zdezorientowana i zrozpaczona Caroline opuszcza szpital i dołącza do przyjaciół na Karnawale Mystic Falls, Damon chce od razu zacząć działać. Stefan i Elena stają jednak w obronie przyjaciółki. Matt nie może pojąć zachowania Caroline, ale nadal stara się jej powiedzieć o swoich uczuciach do niej. Damon ma podejrzenia co do wuja Masona i wykorzystuje wybuchowy temperament Tylera by wydobyć od Masona jego sekret. Wstrząśnięta wszystkim co się wokół niej dzieje, Bonnie wyładowuje swój gniew na Damonie.


Reżyseria: John Dahl
Scenariusz: Brian Young
Pierwsza emisja: 16.09.2010r.
Oglądalność: 3.01 mln


*Lista utworów z 2.02

1.Neon Trees – „Animal”
2.Glasvegas – „Geraldine”
3.Silversun Pickups – „Currency Of Love”
4.Andrew Belle – „The Ladder”
5.OneRepublic – „All This Time”


Brave New WorldKategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (30)
madziunka169 - 18 grudzień 2017 o 10:08:13 - (184 dni temu)

w tym odcinku deymon jest bardzo zaciekawiony wujkiem tylera meysonem gdy sie ludzie siłują z nim stefan próbuje swoich sił i nagle meyson go pokonuje na rękę deymon mówi że się stefan nie postarał ale stefan mówi że wręcz przeciwnie że on ma jakąś bardziej naturalną ludzką siłę a stefan mówi może to żółwie ninja a deymon mówi nie kpij ta kwestia mi się spodobała bardzo :D pózniej jest scena w szpitalu gdzie caroline ukradła torebkę z krwią i ją wypiła wszystko ją bolało bo zęby jej zaczeły wyrastać a łańcuszek od eleny zaczoł ją palić bo miał w sobie werbenę przemieniała się w wampira postanowiła że wyjdzie ze szpitala wieczorem bo w dzień słońce by ją spaliło elena z bonnie zaczeli sami organizować festyn z zabawkami i różnymi atrakcjami deymon wieczorem zahipnotyzował pewnego chłopaka murzyna by zaczoł bić się z tylerem i się nie cofnął kiedy się bili i murzyn okładał tylera ile wlezie meyson wkroczył do akcji zaczoł wysoko skakać wskoczył na samochód i zeskoczył a jego oczy zrobiły się strasznie żółte i zabrał tylera a stefan podszedł do niego i się pytał czy jest wszystko okej a on na to dlaczego to zrobiłem a stefan na to miałeś pecha :D caroline wychodzi ze szpitala wita się z mattem ale pożądanie na krew początkującego wampira jest silne na szczescie jakos się uspokaja stefan mówi elenie ze caroline jest wampirem a stefan chce ją przebić kołkiem kiedy widzi deymona popycha go i mówi że jest słaby oraz że pamięta jak się nią bawił i przekazała wiadomośc katheriny zabawa trwa caroline widzi tego murzyna co się bił z tylerem i mówi przepraszam i zaczyna pić jego krew aż go zabiła bonnie nadchodzi i widzi caroline całą we krwi mówi nie tylko nie caroline jeszcze przed tym deymon chciał ją przebić ale stefan go powstrzymał i elena ochroniła ją mówi to moja przyjaciółka deymon odpuszcza i mówi pózniej będzie na ciebie stefan zabiera caroline by się umyła w łazience mówi stefanowi że jest potworem że bonnie jej nie nawidzi oraz co się dzieje z jej twarzą jest brzydka stefan mówi żeby popatrzyła na jego twarz bo gdy się to zaczyna by powiedziała sobie dość bonnie jest wkurzona na deymona sprawia mu ból rozlewa wodę i wznieca ogień wzrokiem deymon zaczyna się palić elena przeskakuje przez płomienie i mówi bonnie stój my nie jesteśmy takie i zabiera bonnie dzęki niej deymon juz 2 raz został uratowany :D pózniej w nocy matt przychodzi do carolinei mówi że ją kocha ona go całuje w odpowiedzi że też kiedy go przytula jej twarz się zmienia ale oddycha głęboko i się uspokaja do deymona za to przychodzi jeremy z kołkiem by go zabić ale zmienia palny bo mói co to da gdy go zabije deymon mówi że nie nadaje się na starszego brata nie ma ciastek i mleka a jeremy odpowiada na to kretyn deymon mówi zaczekaj pyta się czy sam to zrobił a jeremy na to że tak łatwo nie było deymon odpowiada z uśmiechem że dawniej to się strugało :) stefan przychodzi do eleny o świcie jeszcze ciemno zabiera ją na diabelski młyn dzięki wampirzej sile elena się śmieje a stefan mówi że ma cudowny śmiech elena się go pyta czy kiedyś ędzie łatwiej a stefan odpowiada jej że nie :) zapomniałam dodać że tyler znalazł kamień księżycowy ale co z nim zrobi pewnie się niebawem przekonamy :)

hopeless_penguin - 27 listopad 2017 o 19:51:29 - (204 dni temu)

Mnie się bardziej podoba Trevino albo Chris ;p.

sevendays - 27 listopad 2017 o 19:49:33 - (204 dni temu)

Ja bardzo lubiłam Masona, szkoda że tak skończył. Taylor był niewątpliwie najprzystojniejszy z całej obsady :)

AdaMada - 27 listopad 2017 o 17:58:31 - (204 dni temu)

Byłaś na m&g, kurczę wyobrażam sobie jak musiało być fajnie, bo on jest taki bezpośredni : ))) publiczność na koncertach? wiadomo w Polsce zawsze jest najlepsza : ))) więc naprawdę wierzę, że z tym ponownym koncertem to nie była z jego strony pusta obietnica.
Tak w ogóle takie kameralne koncerty są jedyne w swoim rodzaju, kontakt z publicznością jest wtedy najlepszy, a jak artysta jest taki luzacki jak Michael to już w ogóle ... : )))
P.S. co do tego piwa, to może dobrze, że nie wypijał go do końca, bo koncert mógłby się przeciągnąć w nieskończoność ;)

Dabien - 27 listopad 2017 o 5:44:14 - (205 dni temu)

Świetny, to był najlepszy koncert w moim życiu. Michael jest wspanialym czlowiekiem, z poczuciem humoru, zarówno podczas meet&greet czy koncertu. Będę ten koncert naprawdę miło wspominać i pojadę również na kolejne, bo obiecał, że przyjedzie jeszcze do Polski, bo mówił, że w Polsce miał największą widownie od początku trasy, także wrażenie dobre zrobiliśmy. Tylko szkoda, że nie mógł biedny żadnego piwa dopić, bo ciągle rozlewał.

AdaMada - 27 listopad 2017 o 3:33:24 - (205 dni temu)

Dabien i jak wrażenia? ja uważam, że koncert był świetny, a Michael jest przeuroczym człowiekiem : )))) i czaruś z niego niesamowity : ))))

Dabien - 26 listopad 2017 o 9:23:40 - (206 dni temu)

Ja się wybieram

AdaMada - 25 listopad 2017 o 23:25:33 - (206 dni temu)

Może trochę nie na temat :) ale jutro w Wawie koncert Michaela Malarkey'a, czy ktoś się wybiera? Bo ja tak :)))

Adria - 17 listopad 2017 o 9:42:13 - (215 dni temu)

Zgadzam się z maladict co do przyjaźni steroida w s2, miało to jakieś zaczątki. ;) ale była to typowa przyjaźń bez romantycznych podtekstów, Stefan się zachowywał jak brat wobec niej.

maladict - 17 listopad 2017 o 0:03:36 - (215 dni temu)

Cóż, dla mnie był to początek przyjaźni, bez fajerwerków wprawdzie, ale budowanej małymi kroczkami.
Być może Stefan pomagał Caro ogarnąć się po przemianie ze względu na jej przyjaźń z Eleną, ale dla samej Caroline też to robił. Nie chciał, aby skończyła jak Viki. Po prostu dał jej szansę. Lubię ich wspólne sceny podczas "nauki".
W 2x13 młodszy Salvatore pięknie wczuł się w sytuację poranionej fizycznie i psychicznie blondie i przyprowadził Elenę na noc do domu Forbesów. To była inicjatywa płynąca z serca.
A sama Caroline ? W 2x5 zabiła policjantów i zaryzykowała ujawnienie się przed matką, aby uratować Stefanowi życie (Damonowi przy okazji też). Odcinek później jej pierwszym odruchem było wskoczenie po Stefka do studni, powstrzymał ją dopiero okrzyk Eleny - "Werbena !".
Niestety tylko w sezonie 2 z przyjemnością oglądam relacje Stefek - Caro.
W s3 nastąpił regres, zaś w s4 ich ulubionym zajęciem było w hejtowanie Deleny.
Szczerze to od sezonu pierwszego nie lubię Caroline, a w 3-8 to już nie trawiłam jej wcale. Wyjątkiem jest tylko sezon drugi ze względu na jej relacje z Tylerem, Stefanem i poprawę nastawienia względem matki.

Nynaeve - 16 listopad 2017 o 23:05:04 - (215 dni temu)

Zgadzam się z @Claire. Ich "przyjaźń" jest z dupy wzięta. Pomagał jej dla Eleny. A to, że Caroline leciała na niego od początku to inna sprawa.

black_bird80 - 16 listopad 2017 o 21:23:17 - (215 dni temu)

a ja "we're gonna let it burn burn burn" xD

flyhigh123 - 16 listopad 2017 o 21:16:39 - (215 dni temu)

Jak widzę scenę śmierci Isobel to zawsze mam ochotę nucić "this girls is on fire". Za dużo crackow :((((

harry92 - 16 listopad 2017 o 19:46:08 - (215 dni temu)

Kai zjarał Elke, a potem ona się podpaliła, aby przed nim spieprzyć ;p
Jaka matka taka córka. Nie zapominajmy jak Isobell umarła ;p

Claire - 16 listopad 2017 o 18:46:10 - (215 dni temu)

Jaką przyjaźnią? Caroline łaziła za Stefanem może przez 3 odcinki w 2 sezonie i według mnie to nie była żadna przyjaźń. On był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki, więc jej pomagał i tyle. W 3 sezonie miała go kompletnie w dupie, nawet odradzała Elce go szukać. W 4 sezonie Plec coś sobie ubzdurała, że oni zawsze byli bff i dała im jakieś sceny, ale Caroline wtedy już cofnęła się w rozwoju i znowu była idiotką, więc nawet tego nie biorę pod uwagę.

hopeless_penguin - 16 listopad 2017 o 16:53:13 - (215 dni temu)

Incendia zyciem.

maladict - 16 listopad 2017 o 13:01:15 - (216 dni temu)

Pewnie że sezon 4, a nie 5; coś mi się poprzestawiało :(

A co do ognia jeszcze - w 4x15 cała Trójca wyszła z płonącego domiszcza Gilbertów.

flyhigh123 - 16 listopad 2017 o 10:26:31 - (216 dni temu)

Jeszcze w s4 ja podpalal, jak miała wyłączone uczucia :p

maladict - 15 listopad 2017 o 23:55:38 - (216 dni temu)

Mój Boże, jaka Stelena była cudna w tym odcinku, Stefek uroczy i wspierający, jak on patrzył na Elkę...
Jego scena z Caro też boska, początek prawdziwej przyjaźni, która powinna pozostać PRZYJAŹNIĄ a nie przekształcić się w Steroshita, wrrr !
Jer łażący za Damonem jak bezpański pies, chłopak wyraźnie potrzebuje ojca :)
Damon oberwał nie za swoje winy, na szczęście Elena uratowała go przed spaleniem ( to już drugi raz !). Oboje najwyraźniej mają coś z tym ogniem, w s.5 Damon ugaszał Elkę gaśnicą, a w s.7 spalił w halucynacji.
Bonnie - wkur... mnie w tym odcinku.
Z piosenek najlepsze - "Animal" i "All this Time".

black_bird80 - 15 listopad 2017 o 22:33:27 - (216 dni temu)

athany, racja

#tak_było, #true_story

flyhigh123 - 15 listopad 2017 o 20:34:04 - (216 dni temu)

Stefan na diecie futerkowej tez demonem siły nie był ;p

athany - 15 listopad 2017 o 17:41:02 - (216 dni temu)

Nie kłamał. Położyłby go spokojnie, ale wyszłoby wtedy na jaw, że jest silniejszy niż wilkołak. Tak to odebrałem - po prostu się maskował. Stefan sam powiedział, że to nie ten rodzaj siły.
Poza tym mówili, że wilkołak nie ma szans z wampirem póki nie ma pełni.

Nynaeve - 15 listopad 2017 o 16:43:03 - (216 dni temu)

W takim razie Stefan klamal ze nie mogl go polozyc na reke. Stefan nie dal rady za to Caroline skopala Masonowi dupe bez problemu ;p

athany - 15 listopad 2017 o 15:08:22 - (217 dni temu)

"it wasn't that kind of strenght, but it was more than human". Wcale nie był silniejszy niż wampir :)

Adria - 15 listopad 2017 o 8:27:39 - (217 dni temu)

Potem już nie był. ;p Tylko na potrzeby dramy tego odcinka, że wilkołaki są supersilne.

Nynaeve - 14 listopad 2017 o 23:08:02 - (217 dni temu)

Mnie zdziwiło, że ok. 30-letni wilkołak jest silniejszy od ok. 150-letniego wampira.

black_bird80 - 14 listopad 2017 o 14:46:53 - (218 dni temu)

Jeszcze z takich maleńkich detali: makijaż Elki i Kat w tym sezonie był fantastyczny - bardzo podkreślał jej oczy. Nina wyglądała w nim ślicznie.
Z drugiej strony, w którymś odcinku przy tych jej bluzeczkach z krótkim rękawem zauważyłam, że ma strasznie długie ręce i czasem nie do końca wiedziała, gdzie je podziać - wyglądało to dosyć dziwnie.

Adria - 13 listopad 2017 o 22:06:17 - (218 dni temu)

żółwie ninja <3 <3 <3 och, szkoda, że nie ma s9 VD, to byłby ciekawy wróg. Original Ninja Turtles, Cole, Santa Claus, Rachel and Elias. ;ppp

flyhigh123 - 13 listopad 2017 o 21:59:20 - (218 dni temu)

No i patrząc na to, jak się potoczyły losy tej postaci to chyba lepiej by było, jakby wtedy zginęła, byłoby mi chociaż przykro :p

Pomyśleć, że w drugim sezonie sugestia, że Lockwoodowie są żółwia ninja była traktowana jako żart, a mam głupie przeczucie, że gdyby TVD miało jeszcze ze dwa sezony to do tego tez byśmy doszli, skoro były syreny...

Zawsze mnie rozczulaly niby braterskie relacje Damona i Jera :p Pomijając, że ta drama z Damonem, który zabił Jera z perspektywy czasu jest coraz bardziej durna i na sile :/ Mogli wtedy wymysłev coś innego :/

Bardzo lubię drugi sezon <3

black_bird80 - 13 listopad 2017 o 11:46:36 - (219 dni temu)

Szczerze, po tym odcinku nie pomyślałabym, że Caroline dociągnie do finału 8 sezonu - stawiałabym raczej, że zabiją ją wcześniej.
Scena Steleny w lunaparku, na szczycie diabelskiego młyna jest zdecydowanie jedną z najlepszych tej pary - pokazuje, że łączy ich coś więcej niż seksy. Za każdym razem, kiedy ją oglądam po prostu się rozpływam. Nic nie mogę na to poradzić ¦
Mason trochę mnie wkurzał na początku, potem było mi go żal. Sympatię do tej postaci odczułam dopiero w odcinku, w którym wrócił jako duch, żeby nękać Damona.

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: