Dyskusja na temat 1.22 - "Founder’s Day"

Annie1602    27 październik 2017    18
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania finałowego, 22 odcinka 1 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 22 odcinka 1 sezonu pt. " Founder’s Day'' polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące










*Zwiastun



*Opis odcinka

Dzień Założycieli w końcu nadszedł i każdy jest zajęty ostatnimi przygotowaniami platform i fajerwerków. Stefan czuje się skrępowany nowym nastawieniem Damona wobec Eleny, ale ta jest bardziej skoncentrowana na naprawianiu stosunków z Jeremym. Jeremy martwi się o Annę, ale nie jest pewny czy ma miejsce w jej planach na przyszłość. Podczas, gdy Caroline przyjemnie spędza dzień jako Królowa uroczystości, próbuje również pomóc Mattowi i Tylerowi sprowadzić ich przyjaźń na właściwy tor. Ostatecznie, pomimo iż Damon i Alaric robią co w ich mocy, by powstrzymać Johnathana Gilberta, ten wciela swój plan w życie, doprowadzając Dzień Założycieli do końca, wśród chaosu, zniszczeń i śmierci.


Reżyseria: Marcos Siega
Scenariusz: Bryan Oh & Andrew Chambliss
Pierwsza emisja: 13.05.2010r.
Oglądalność: 3.47 mln


*Lista utworów z 1.22

1. "You've Changed" – Sia
2. "It Is What It Is" – Lifehouse
3. "True Faith (New Order Cover)" – Anberlin
4. "Bloodstream" – Stateless
5. "Every Time You Go" – Ellie Goulding

Kategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (18)
sevendays - 2 listopad 2017 o 20:55:34 - (20 dni temu)

Uwielbiam to zakończenie <3 Szkoda że to była Kath, ta którą całował Damon :/
Ta mina Damona, kiedy zobaczył Elenę ubraną w tą sukienkę ^^ <3
Wujek John bez paluchów, to też uwielbiam. Pamiętam jak widziałam to po raz pierwszy :D od razu polubiłam Kath xD Hello John...goodbye John ^^

PaolaiAndrea - 2 listopad 2017 o 14:48:38 - (20 dni temu)

Świetny odcinek! Też to jest moje ulubione zakończenie sezonu TVD. Bracia skaczący za sobą w ogień, po tym jak 5 minut wcześniej kłócili się o Elenę, to najlepsza część serialu =D
No i powrót Katherine, który mnie kompletnie zaskoczył.

maladict - 1 listopad 2017 o 13:14:16 - (21 dni temu)

Co do sukienek - podobała mi się ta od Carol Lockwood.

black_bird80 - 1 listopad 2017 o 11:51:52 - (21 dni temu)

Sukienka Caro jest okropnie brzydka - oczywiście Elka dostała najlepszą, mimo tego, że miss nie została.
Bonnie wkurwiała mnie niepomiernie w tym odcinku, w 2 sezonie jeszcze bardziej.
Pamiętam jak się jarałam tym pocałunkiem na ganku, a potem mi mina zrzedła kiedy zdałam sobie sprawę, że to była Kat, bo nie spodziewałam się, że pojawi się jeszcze w pierwszym sezonie - pod tym względem finał wymiatał, bo chyba mało kto spodziewał się, że ona wróci do MF. Pamiętam też, że po obejrzeniu całego odcinka zrobiłam to ponownie żeby się przekonać, czy coś mi umknęło w gestach Niny, że nie rozpoznałam w niej Kat xD
"Hello John, goodbye John" - najlepszy teskt odcinka - potem widziałam go chyba wszędzie.



Najlepszy był chyba finał pierwszego sezonu - przyznam, że wątek z Kat i cała ta zamiana naprawdę mnie wówczas zaskoczyła.
Drugi był okej, ale dupy nie urywał, natomiast finał trzeciego był dosyć przewidywalny - dużo osób trąbiło o tym, że Elka prawdopodobnie zostanie wampirem. Najlepiej by było, gdyby zakończyli to wszystko na czwartym sezonie - Damon i Elena są ze sobą, Stef wyjeżdża z MF, Caro i Bonnie idą na studia.


Adria - 30 październik 2017 o 20:48:42 - (23 dni temu)

fly, s4 to było "hello my shadow self". pomijając pierdolenie Lexi o steroidzie, to był fajny finał. I był Koliasz <3

Nynaeve - 30 październik 2017 o 19:03:01 - (23 dni temu)

Jak dla mnie po finale 5. już mogli zakończyć ten serial.

flyhigh123 - 30 październik 2017 o 18:41:18 - (23 dni temu)

Finału S4 nawet nie pamiętam, bo byłam zmęczona drama z sire bond. S5 był bardzo dobry :D ale najlepszy chyba S2, bo napięcie było budowane bardzo długo, dużo się działo i nie było nawet chwili żeby złapać oddech.

Belzebub - 30 październik 2017 o 16:15:48 - (23 dni temu)

Stare, dobre VD. Wiedząc, co ta głupiutka Plec zrobiła z tym serialem, aż nóż się w kieszeni otwiera.

Adria - 29 październik 2017 o 21:48:24 - (23 dni temu)

s2 zdecydowanie najlepszy.
Klefan <3 <3 <3

s1 na drugim miejscu, dopiero gdzieś potem finał s3. Może nawet za finałmai s4 s5. mnie finał s3 raczej zirytował.

Nynaeve - 29 październik 2017 o 19:48:08 - (24 dni temu)

Dla mnie chyba najlepsze zakończenie miał sezon 2.

flyhigh123 - 29 październik 2017 o 18:58:59 - (24 dni temu)

We are the fallen - Bury me alive

Jakbym miała wybierać, który finał sezonu był najlepszy, to chyba miałabym problem, żeby wybrać między S1, S2 i S3. Z perspektywy czasu świetne było to, że jak ktoś umarł, to było wiadomo, że nie wróci i oglądało się to z dużo większym przejęciem. Było mi bardzo szkoda Anny :( Później jak w S3 była scena, gdy ona i Pearl się odnalazły to wyłam jak bobr.

maladict - 29 październik 2017 o 0:06:50 - (24 dni temu)

Czy wie ktoś może co za piosenka leci w zwiastunie ?

maladict - 29 październik 2017 o 0:06:01 - (24 dni temu)

Rewelacyjny odcinek ! Najlepszy finał TVD ever ! Nic go nie przebije. Umierałam z ciekawości czekając na następny sezon. Tyle pytań, tyle możliwości...
"Bloodstream" wymiata.

hopeless_penguin - 28 październik 2017 o 23:14:03 - (24 dni temu)

Mi też zawsze podobała się sukienka Eleny ;p

Adria - 28 październik 2017 o 21:40:23 - (24 dni temu)

"Podczas, gdy Caroline przyjemnie spędza dzień jako Królowa uroczystości, próbuje również pomóc Mattowi i Tylerowi sprowadzić ich przyjaźń na właściwy tor." <3 forwood will rise, bitches <3

mi się bardzo suknia Eleny podoba.

Nynaeve - 28 październik 2017 o 21:21:25 - (24 dni temu)

Te suknie Eleny i Caroline (i tych dwóch pozostałych dziewcząt) na paradzie są straszne. Takie sprane kolory, wyblakłe. Brakuje tylko krążących nad nimi moli.

harry92 - 28 październik 2017 o 20:33:23 - (25 dni temu)

Mój ulubiony odcinek 1 sezonu.
Katherine, która robi Damona w ciula <3
Stelena na Founder's Day, a Maroline wyglądało jak królewska para ;v
Jedynym minusem jest to, że Caroline mogła zdechnąć w wypadku.

Kama - 28 październik 2017 o 19:50:36 - (25 dni temu)

Woow wejście Katherine. Zmyłka dla wszystkich. Damnom był lekko zaskoczony. Ale jej "Hello,John. Goodbye,John, nie do przebicia.
Bracia mogli się nienawidzić, ale jak sytuacja podbramkowa, to jeden za drugiego skoczyłby w ogień. Po zakończaniu I sezonu z niecierpliwością czekałam na S IIs ;)

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: