Dyskusja na temat 1.16- "There Goes the Neighborhood"

Annie1602    26 sierpień 2017    19
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 16 odcinka 1 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 16 odcinka 1 sezonu pt. "There Goes the Neighborhood" polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące




*Zwiastun



*Opis odcinka

NOWY POCZĄTEK-Anna składa Damonowi wizytę, przyprowadzając ze sobą niespodziewanego gościa. Elena i Stefan idą na niezręczną podwójną randkę z Caroline i Mattem. Stefan i Matt odkrywają jednak, iż są zdolni znaleźć wspólny język. Jenna spotyka się po latach ze swoją starą przyjaciółką Kelly. Związek Jeremy’ego z Anną przybiera niespodziewany obrót.


Reżyseria: Kevin Bray
Scenariusz: Bryan Oh & Andrew Chambliss
Pierwsza emisja: 1.04.2010r.
Oglądalność: 3.80 mln


*Lista utworów z 1.16
1.Better Than This" – Keane
2."Cloudhead" – In-Flight Safety
3."The Ocean" – Teagan & Sara
4."Cross My Heart" – Marianas Trench
5."Perfect Day" – The Constellations
6."Crash" – In-Flight Safety
7."Lovesick Mistake" – Erin McCarley
8."The Mess I Made" – Parachute


Kategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (19)
Adria - 31 sierpień 2017 o 21:31:29 - (53 dni temu)

No nie wiem, wykazujesz ostatnio niezdrowe zainteresowanie The Originals. ;p

flyhigh123 - 31 sierpień 2017 o 16:24:11 - (53 dni temu)

Drugi raz tego błędu nie popełnie :p

Adria - 31 sierpień 2017 o 10:12:58 - (54 dni temu)

Dlatego trzeba było nie oglądać 7 i 8, fly, odradzałam. ;p

flyhigh123 - 30 sierpień 2017 o 23:59:57 - (54 dni temu)

Ja właśnie od sezonu 4-6 średnio pamiętam takie szczegóły, a sezony 7 i 8 były dla mnie taka trauma, że nie umiem ich wyrzucić z pamięci.

Nynaeve - 30 sierpień 2017 o 23:51:44 - (54 dni temu)

Elkę nosił, bo z jego winy stała się wampirem. Bo on i Jer wymyślili ten żenujący plan by ją uśpić i wywieźć z miasta. Miał też poczucie winy, że pozostał przy życiu, a Elena umarła.

Potem już mu przeszło jak grzmocił główną sprawczynię tego zajścia - Rebekę.

Adria - 30 sierpień 2017 o 23:19:00 - (54 dni temu)

ale z kolei na przełomie s2 i 3 brzydził się Caroline-wampirem, a Elkę wampira nosił prawie na rękach i karmił własną krwią. ;p

fly, no to chyba jasne, że 7 i 8 zjebały do końca. Aczkolwiek 6 już też było raczej gwoździem do trumny (trumny Liz i trumny Elki, hehe). Elka wymazała sobie pamięć, Rick był wkurwiający, Steroid spółkował na automacie z napojami, Tyler prowadzał się z debilką Liv, Matt miał ból dupy. Biedny Damon wrócił i musiał ich znosić.

Nynaeve - 30 sierpień 2017 o 22:48:14 - (54 dni temu)

Z tego co pamiętam to jak w 6. sezonie Caro sprowokowała, żeby Tyler zaatakował Matta to za wszystko od SzMatta dostała opierdol Elena. Matt zawsze miał ból dupy, że Elena wybrała wampiry, których on tak nienawidzi. Z wyjątkiem Caroline oczywiście.

flyhigh123 - 30 sierpień 2017 o 22:22:22 - (54 dni temu)

W S3 chyba dopiero się z tym wszystkim pogodził, wtedy zresztą był fajnym przyjacielem dla Eleny i Jera. Nie pamiętam, jak było później, no ale gdzieś od S7 na pewno postać Matta się zesrała, jak wszystkie inne zresztą.

Jasne, że z perspektywy czasu są oni wkurzający, ale biorę na poprawkę to, że oni są nastolatkami i mieli prawo być tacy w pierwszych sezonów. Pewnie jakbym teraz poznała siebie w wieku lat 17 to bym się spaliła ze wstydu ;p Ale większość postaci do pewnego momentu ewoluowała w pozytywnym kierunku (w większości), natomiast gwoździem do trumny były te dwa dodatkowe sezony, na które kompletnie nie było pomysłu.

hopeless_penguin - 30 sierpień 2017 o 21:55:24 - (54 dni temu)

Ja mu nigdy nie wspolczulam, nie lubię go od samego początku ;p

Adria - 30 sierpień 2017 o 21:29:22 - (54 dni temu)

nie, no, on obwiniał wszystkich poza samą Elką. Na początku miał focha, ale potem to nie daj Bóg ktoś złe słowo na nią powiedział. Pretensje zawsze do wszystkich innych.

Ale w s1 zasługiwał na współczucie Matt. Z taką siostrą i matką...

Nynaeve - 30 sierpień 2017 o 15:33:36 - (54 dni temu)

Jak dla mnie to szMatt nigdy nie darował Elewnie tego zerwania i do końca się o to do niej pieklił.
Natomiast co do siły wampirów to jest to traktowane na zasadzie jak się akurat podobało scenarzyście.

Adria - 30 sierpień 2017 o 11:19:58 - (55 dni temu)

Po obejrzeniu odcinka trochę łagodzę swoje uwagi co do maroline. Ja wgl bardzo lubię tę double date i wg mnie Carolne nie ma się o co martwić, bo widać tam, że Matt i Elena już mają etap związku, uczuć i ewentualnych pretensji do siebie za soba, oboje ruszyli dalej. To Caro wprowadzała niepotrzebne napięcie.
Nawiasem, jej miłość od 1x01 do Stefana tak bardzo widoczna XDDD totalnie miała wyjebkę na jego obecność.

Wreszcie jest evil!Frederick, badass nad badassami - "chcę wyjść z domu". "Chcę kogoś zjeść" ;DDD śmieszny mnie. Ale chociaż zachowuje sie jak wampir, i to taki, co 100 lat był gdzieś zamknięty, chce wyrwać się, zeżreć kogoś, zemścić się. to jest prawdopodobne.
Co nie jets prawdopodbne, to jak wszyscy zaraz łapią styl ubierania się, obslugę tv i komórki. Niby minął jakiś czas (?), ale dziwne to trochę. Ackzolwiek doceniam wysiłek, by dac chociaż 1 scenę, bo taki Finn wyskoczył z trumny i nic mu nie ybło straszne. xD


Btw, nie rozumiem łączenia Jenny i Kelly, kelly jest niemal o pokolenie starsza. Damon x kelly fujka. I autentycznie szkoda i Matta w tym odcinku. ;(

aha, i niech mi ktos wyjaśni. Pearl ma 400 lat przewagi nad Damonem, co pozwala mniemać, że jest mniej więcej w wieku Kath. Czy Annabelle jest jej prawdziwą córką (wtedy musiałaby być niewiele młodsza od matki), czy adopcyjną? Bo Anna i Damon byli sobie równi siłą 2 odcinki wcześniej, a Pearl go bez trudu pokonała.

Adria - 27 sierpień 2017 o 21:08:57 - (57 dni temu)

ja kiedyś bardzo shipowałam maroline i wydawało mi się, że dla ludzkiej Caro maroline było idealnym shipem. Ale przy rewatchu każdym coraz gorzej to wygląda. Matt jej nie rozumiał. A ona Matta. Caro była bardzo zaangażowana w ten związek, Matt traktował go jako pocieszenie po Elce i odskocznię od płacenia rachunków i ogarniania pijanej matki. -_- Szkoda mi Caro w tym układzie, nawet teraz.

Odcinka jeszcze nie obejrzałam. -_- znowu jestem do tyłu.

flyhigh123 - 27 sierpień 2017 o 0:04:15 - (58 dni temu)

Matt był jeszcze bardziej zakompleksiony niż Caroline (a to sztuka) i na niej próbował odbudować swoje ego. Elena to zawsze były dla niego za wysokie progi pod wieloma względami :p Zreszta, gdy jeszcze nie wiedziałam, jak Caro skończy to było mi jej bardzo żal, teraz jakoś nie umiem na nią patrzeć w ten sposób przez pryzmat następnych sezonów.

hopeless_penguin - 26 sierpień 2017 o 23:14:21 - (58 dni temu)

A on tej fryzury nie miał już w s7? ;p Jak jeszcze się spotykał z tą laską, którą potem chyba zabił? xD
Ja za pierwszym razem jak oglądałam to shipowałam Maroline, ale z każdym rewatchem nie lubię ich bardziej i to właśnie przez Matt'a. Caro była jaka była, ale jemu nic nie zrobiła, więc na pewno nie zasłużyła sobie z jego strony na takie traktowanie. Matt to zwykły palant i jak nienawidzę Caro teraz, tak szkoda mi jej i tak.

Nynaeve - 26 sierpień 2017 o 23:00:25 - (58 dni temu)

Ale zawsze był palantem. Świadczy o tym tekst jak przy swojej nowej dziewczynie wspomina seksy z Eleną w samochodzie. Bardzo słabe. Aż mi szkoda Caro i wcale się nie dziwię, że była cały czas wkurwiona na tej randce. I Caro dobrze powiedziała do Eleny, że jest zawsze dla Matta na drugim miejscu po Elenie. Dla mnie ten związek był zawsze z braku laku. Tak sobie pochodzili, żeby się było z kim pomacać.

flyhigh123 - 26 sierpień 2017 o 22:43:35 - (58 dni temu)

Korekta, w S8 tylko fryzura, mina już dużo wcześniej.

flyhigh123 - 26 sierpień 2017 o 22:43:05 - (58 dni temu)

Z perspektywy czasu mozemu docenic tez fakt, jakim Matt był ślicznym usmiechnietym amerykańskim chłopcem z sąsiedztwa, biorąc pod uwagę to, że w S8 odkrył swoje nazistowskie korzenie i wyrażal to swoją fryzura i mina z wicznym bólem dupy wpisanym na twarzy </3

Nynaeve - 26 sierpień 2017 o 22:37:00 - (58 dni temu)

Caro od pasa w dół wygląda w tym stroju jak prostytutka. A tak przy okazji to nie zwiastun tylko scena, gdy randkowicze mają ból dupska, że starsi dobrze się bawią podczas, gdy oni niekoniecznie.

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: