Dyskusja na temat 1.15 –'' A Few Good Men''

Annie1602    11 sierpień 2017    20
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 15 odcinka 1 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 15 odcinka 1 sezonu pt. "A Few Good Men'' polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące



*Zwiastun



*Opis odcinka

Matt i Caroline są zdziwieni z powodu nagłego powrotu mamy Matta – Kelly. Stefan i Elena martwią się nowym podejściem Damona. Damon został poproszony przez Szeryfa Forbes o wzięcie udziału jako kawaler w aukcji. Alaric odkrywa szokujące informacje z swojej przeszłości. Z pomocą Jenny i Stefana, Elena chce się dowiedzieć wszystkiego co ona może wiedzieć o jej matce, ale prawda może być gorsza niż myśli.


Reżyseria: Joshua Butler
Scenariusz: Brian Young
Pierwsza emisja: 25.03.2010r.
Oglądalność: 3.33 mln


*Lista utworów z 1.15
1."Black Hearts (On Fire)" – Jet
2."Time Is A Runaway" – The Alternate Routes
3."Your Eyes Are Liars" – Sound Team
4."Real You" – Above The Golden State
5."Winter Night" – Sweet Thing
6."Something In Common" – Free Energy
7."Portrait Of A Summer Thief" – Sounds Under Radio

Kategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (20)
Adria - 17 sierpień 2017 o 22:45:00 - (27 minut i 22 sekund temu)

hopeless - no tak. Bo Lexi była niby psiapsi z tą murzynką-barmanką-wiedźmą, co jej Damon wyrwał serce w s1. Ona rzekomo była dość potęzna, to chyba pierścionek by mogła zrobić dla Lexi.


z grobowca nie wszyscy mieli. Ten mały przydupas Pearl miał i ta dziwna laska, bo siedziała za dnia na skwerku, ale ten brodaty koleś co wygladał trochę jak ten Augustine z Mam Talent naszego nie miał pierścienia, bo złapał Stefana jak padał deszcz i pierdolił, że zachmurzone niebo = mozna wyjść na zewnątrz (a ja naiwna myślałam, że to promienie UV ich zabijają, a promienie przechodza przez chmury).

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 22:40:08 - (32 minut i 14 sekund temu)

Bo Lexi była dobrą wampirzycą i kolegowała się tylko z dobrymi istotami, a pierścienie dla wampirów to tylko złe wiedźmy robiły jak Emily. Ona to chyba porobiła dla wszystkich tych z grobowca łajz, bo oni wszyscy mieli przecież.

hopeless_penguin - 17 sierpień 2017 o 22:30:35 - (41 minut i 47 sekund temu)

Ale ten typek od Rose też nie miał pierścienia np. Wydaje mi się, że już przy którymś rewatchu to pisałam, ale na początku te pierścienie to była taka rzadkość, tylko dla elitki, a pod koniec wszyscy mieli ;p.

Adria - 17 sierpień 2017 o 22:26:06 - (46 minut i 16 sekund temu)

bo w VD poza Maddoxem i tymi murzynami Eliasza czarownikami były w większości baby, a Lexi przecież przyjaźni się tylko z posiadaczami penisów.

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 22:13:56 - (58 minut i 26 sekund temu)

Dziwne, że taka "przyjaciółka wszystkich" nie potrafiła sobie skombinować pierścienia. Widać żadna wiedźma jej nie polubiła :)

Adria - 17 sierpień 2017 o 21:24:23 - (1 godzin i 47 minut temu)

JESZCZE LEXI NIE MIAŁA PIERŚCIENIA. ;DDD

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 21:10:55 - (2 godzin i 1 minut temu)

A jak go złapali Augustine to był żołnierzem i walczył na froncie, więc musiał ten pierścień mieć. W sumie większość wampirów zdobywała te pierścienie tylko biedna Rose i jej kumpel mieli pecha. Ale może dlatego, że się ukrywali i bali się, że jakaś wiedźma ich zdradzi. Myślę, że jednak Lily mogła kazać zrobić dla niego ten pierścień Heretykom.

Adria - 17 sierpień 2017 o 20:49:42 - (2 godzin i 22 minut temu)

fly, miał, bo w s5 wyłaził na zewnątrz przecież, co go Wes podtruł, żeby musiał wrócić. Jak miał zabić Damona czy coś. W sensie w Whitmore nikt mu pierścienia nie dał, musiał mieć przed Whitmore.

flyhigh123 - 17 sierpień 2017 o 20:32:18 - (2 godzin i 40 minut temu)

A było coś o tym, czy Enzo miał pierścień przed pobytem w Whitmore? Bo nie pamiętam kompletnie.

Ostatnio zapoznałam się z pojęciem MILFa (zacofana ja) i w sumie Lily była MILFem. Zgroza.

Nynaeve - 16 sierpień 2017 o 23:44:44 - (23 godzin i 27 minut temu)

Lily przemieniła jakaś pielęgniarka, która była wampirem. Dała jej wampirzej krwi jak Lily była chora na gruźlicę. Jak umarła to potem rozpoczęła się przemiana. Bo wampirza krew nie leczy gruźlicy.

Natomiast kto dał Enzo pierścień to nie wiem. Może mu dali Heretycy i Lily na pożegnanie przed porzuceniem go ;p

Adria - 16 sierpień 2017 o 20:33:27 - (1 dzień temu)

@maladict, ja szczęśliwie od połowy s6 nie oglądam, poza 6x22, więc ominęłam najgorsze imby damona związane z bonnie. ;p

maladict - 16 sierpień 2017 o 16:18:08 - (1 dzień temu)

Od jakiegoś czasu robię sobie prywatny rewatch TVD i jestem już przy sezonie szóstym. W związku z tym mam pytanie do wszystkich, może ktoś pomoże:
1)Kto przemienił w wampira Lily Salvatore ?
2)Skąd (od kogo)Enzo miał antysłoneczny pierścień ? Znalazł na pchlim targu, czy co ?

maladict - 16 sierpień 2017 o 16:13:33 - (1 dzień temu)

@Adria - mnie najbardziej wkurzało to jego płaszczenie się przed Bonnie w s.7. Wpieniłam się, widząc w 7x13 jak tłumaczył się smarkatej czarownicy z sexu z Krystal [przez "K":), a potem dał się zaszantażować Enzo w sprawie miecza Łowczyni, byle tylko jego "best friend" nie dowiedziała się, że spalił Elenę w trumnie. W końcu i tak WSZYSCY by się o tym dowiedzieli, tak czy siak.

Adria - 14 sierpień 2017 o 21:55:53 - (3 dni temu)

@maladict - bo Damon jest postacią chyba najlepiej skonstruowaną w VD, najbardziej wielowymiarową i nieoczywistą. Zaczął od bycia tym złym, potem był pozytywnym bohaterem, ale cały czas zdarzało mu się robić złe rzeczy albo ujawniały się jakieś jego grzechy. I - w przeciwieństwie do Stefana - on tych starych grzechów nie bagatelizował, brał na siebie winę, nie bylo "to nie ja, to Ripper zabił ciężarną", tylko Damon brał to na klate. Stefan zaś zawsze "to nie moja wina, nie chcę o tym gadać" i koniec pieśni.
Ja lubię Stefana, zwłaszcza złego Stefana, dlatego irytuje mnie jego wybielanie. Niemniej uwazam że jest mniej skomplikowany niż Damon, bo wyraźnie widać, że jest manipulatorem. Damon jest zawsze szczery. Co nie przeszkadza temu, że wobec Ricka zachował sie paskudnie. ;/

PaolaiAndrea - 14 sierpień 2017 o 12:53:20 - (3 dni temu)

Mi odcinek bardzo się podobał.
Jedna z moich ulubionych scen jak Elena zapina Damonowi koszulę, a on tylko udawał, że potrzebuje jej pomocy.
Też mi było szkoda Damona jak dowiedział się, że Isobel jest matką Eleny, bo naprawdę polubił Elenę już przecież i nie chciał jej skrzywdzić, a tu taka niespodzianka.

maladict - 14 sierpień 2017 o 11:46:32 - (3 dni temu)

@Adria - "Niemniej ja lubię takiego Damona i lubię tę jego pokręconą psychikę - mi jest źle, cierpię, bo kobieta mnie wystrychnęła na dudka, to niech innym też będzie smutno. ;p Ale z drugiej strony lubię też tę zmianę na lepsze, dojrzałość Damona w późniejszych sezonach. No po prostu generalnie go lubię i tyle, nawet jak czasem zachowuje się jak debil"
Z ust mi to wyjęłaś :)Mam dokładnie tak samo. Przez wszystkie sezony Damon był moim ulubionym bohaterem, mimo iż od pewnego momentu scenarzyści robili co mogli, by zniszczyć tę postać; dawali mu debilne akcje i zachowania; ale cóż - stara miłość nie rdzewieje :D

Adria - 13 sierpień 2017 o 22:39:08 - (4 dni temu)

Damona? mi było szkoda w tym momencie Eleny i Ricka. W sumie to była nauczka dla Damona. On zresztą nie zrozumiał, że źle zrobił, tylko głupio mu było, że chodzi o matkę Eleny. Natomiast jakby to była obca baba, to nadal by nie ogarniał, że źle robi.

A szkoda, bo Elka naprawdę widziała w nim zmiany, mówiła "myślałam, że ta historia z Katherine czegoś go nauczy" i co? ;/ Damon, cierpiąc, po prostu krzywdził Ricka. I przy okazji Elenę.

Niemniej ja lubię takiego Damona i lubię tę jego pokręconą psychikę - mi jest źle, cierpię, bo kobieta mnie wystrychnęła na dudka, to niech innym też będzie smutno. ;p Ale z drugiej strony lubię też tę zmianę na lepsze, dojrzałość Damona w późniejszych sezonach. No po prostu generalnie go lubię i tyle, nawet jak czasem zachowuje się jak debil.

becia_love_100000 - 13 sierpień 2017 o 22:01:44 - (4 dni temu)

jakoś mi się tak szkoda Damona zrobiło gdy Elena uświadomiła go że jej biologiczna matka ma na imię Isabel....

klausmikaelsonsfan - 12 sierpień 2017 o 19:31:38 - (5 dni temu)

Na rewatch mnie nie ciągnie, ale Jenna i Alaric *.* może się skuszę *.*

Adria - 11 sierpień 2017 o 22:54:58 - (6 dni temu)

"Matt i Caroline są zdziwieni z powodu nagłego powrotu mamy Matta" - jak delikatnie napisać, że matka przyłapała ich na seksach xDDD
wgl teraz niestety Caro mnie wkurza. Chociaż było mi jej szkoda, jak Kelly po niej jechała, bo kelly jest paskudną zdzirowatą wyniszczoną kurewką. nie ma prawa uważać sie za lepszą nawet od Caro. ;p

ale w poprzednim odc. maroline było fajne, Caro miała fajny moment otwartości z tymi "speech number.." ;p

Szkoda mi bylo Ricka, jak Damon wyśmiewał się z jego zmarłej żony.

Btw, te wszystkie zbiegi okolicznosci z isobel, rickiem i elką są durne...

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: