"Stelena prawie dostała szczęśliwe zakończenie" - Kevin Williamson o finale

Claire    13 marzec 2017    145
Współtwórca ''Pamiętników Wampirów''- Kevin Williamson udzielił wywiadu portalowi Bustle.com, w którym opowiedział o finale, swoich odczuciach i pierwotnych planach.


Fani Steleny nie dostali swojego „i żyli długo i szczęśliwie” w finale ''Pamiętników Wampirów'' i nikt nie jest bardziej zawiedziony niż twórca serialu Kevin Williamson. Oto co poszło nie tak.

Stefan poświęcił się, żeby uratować swojego starszego brata Damona, po tym, jak dał mu lekarstwo na wampiryzm. Następnie pożegnał się z Eleną w pewnym rodzaju czyśćca, zanim odnalazł wieczny spokój ze swoją najlepszą przyjaciółką Lexi. Później Elena obudziła się z przeklętego snu, zjednoczyła z Damonem, przeżyła z nim długie, szczęśliwe, ludzkie życie, zanim sama odnalazła spokój wraz ze swoimi rodzicami, ciocią Jenną i wujkiem Johnnem. Ostatnia scena serialu pokazała Damona osiągającego w końcu spokój... ze Stefanem. Ale według Williamsona, to zakończenie mogło być zupełnie inne.

„Było tak wiele różnych możliwości,” mówi Williamson. „Pamiętam bycie w pokoju scenarzystów i wybieranie tematu przewodniego sezonu, ponieważ napisałem pierwszy odcinek wraz z Julie Plec i zaczęliśmy omawiać sezon, wszyscy mieli świetne pomysły. Najpierw odbyliśmy rozmowę o tym, czy Bonnie musi umrzeć, aby Elena się obudziła. Postawiliśmy to bardzo jasno, że nie chcemy, żeby Bonnie umarła, by Elena mogła żyć. Nie chcieliśmy zagrać kartą męczennika. Jeśli ktoś miał zostać męczennikiem, to musiał być Damon albo Stefan.”

Bonnie w finale wreszcie odzyskała kontrolę nad swoimi mocami, uratowała Mystic Falls i złamała klątwę, która utrzymywała Elenę we śnie bez konieczności umierania w trakcie. Williamson był dumny z ośmiosezonowej podróży Bonnie, od odkrycia swoich zdolności w Pilocie, do opanowania ich w finale.

„Bonnie była na tyle silna, że zorientowała się, że może obudzić Elenę. Zobaczyła ją na początku podczas swojego bliskiego śmierci doświadczenia i była w stanie zrobić to ponownie,” mówi Williamson. „Bawiliśmy się z ideą Bonnie będącą czarownicą i ona naprawdę stała się niezależna. Na początku nie wiedziała jak poradzić sobie ze swoimi mocami, podpalała samochody w myjni, nie panowała nad tym. Od tamtego momentu, wiemy, że jej moce są jej mocami i panuje nad nimi.”

Kiedy tylko scenarzyści ustalili historię Bonnie, musieli się wrócić do tego, kto umrze w finale.

„Byliśmy rozdarci pomiędzy Damonem a Stefanem,” mówi Williamson przed wyznaniem, „Jestem fanem Steleny. Oficjalnie przyznaję, że jestem fanem Steleny. Dla mnie to Stefan i Elena. To nimi, w innym wszechświecie, zakończyłbym serial. Jednakże straciliśmy Elenę w 6 sezonie.”

Później Williamson w szokującym twiście ujawnia, że na początku chciał, aby Dobrev wróciła na cały sezon, a nie tylko na ostatni odcinek. Gdyby wróciła na wszystkie 16 odcinków 8 sezonu, to dramatycznie zmieniłoby zakończenie.

„Trwały rozmowy, aby przywrócić ją na cały sezon,” mówi. „Gdybyśmy mieli ją w całym ósmym sezonie, moglibyśmy wrócić do Stefana i Eleny. I z przyjemnością bym się w to zagłębił. Ale nie było jej. Jej grafik na to nie pozwolił. Mieliśmy tylko jeden odcinek. To było trudne. Więc musieliśmy dokonać pewnego wyboru.”

Jeżeli chodzi o wybranie, z którym braci skończyłaby Elena, „to musiał być Damon,” mówi Williamson. „W momencie, gdy odeszła, była z Damonem. Więc nie było możliwości, aby wróciła do Stefana.”

Zatem to wyjaśnia, dlaczego Elena żyła długo i szczęśliwie z Damonem, ale dlaczego Stefan musiał być tym, kto umrze w finale?

„Scenarzyści czuli, po tych wszystkich zbrodniach, że to Stefan. Był naszym bohaterem, ale jako rozpruwacz zabił i skrzywdził wiele ludzi, przemienił swojego własnego brata w wampira. Jeżeli ktokolwiek mógł to naprawić, to powinien być Stefan”.

Ale Stefan w ostatniej chwili był prawie ułaskawiony z ognistej śmierci, poświęcając swoje życie, by zabić Katherine, gdy Bonnie odciągnęła ogień piekielny z Mystic Falls i użyła go, aby zniszczyć piekło i Katherine raz na zawsze.

„Byliśmy w trakcie rozmowy o tym, że Stefan i Caroline wyjeżdżają razem z Mystic Falls i znajdują specjalne, uzdolnione dzieci, przywożą je do szkoły i się nimi zajmują,” wyjawia Williamson. „To byłoby jego zadośćuczynienie. Ale przez tę całą krzywdę i śmierć, którą spowodował Stefan, byłem jak 'Naprawdę?' Nie wyobrażam sobie Stefana jako mnicha. Jeżeli Stefan naprawdę miał wszystko naprawić, powinien umrzeć za swojego brata. Powinien dać swojemu bratu to, czego zawsze chciał, czyli ludzkie życie, człowieczeństwo i kobietę, którą kocha.”

Milknie, a potem kontynuuje, „jeżeli były jakieś inne rozmowy, to zakończyliśmy na tej. Ten serial był zawsze o Stefanie będącym bohaterem, a jeśli Stefan nie mógł mieć Eleny, mógł zrobić tę miłą rzecz i dać swojemu bratu szansę życia z nią”.

Ale pomimo wielu zmian w fabule, przez które przeszedł finał serialu, Williamson jest dumny z tego, jak odcinek zachował podstawowy pomysł.

„Zastanawialiśmy się nad zabiciem wielu osób i nad pomysłem, aby zabić i Damona i Stefana, aby mogli razem odejść,” mówi. „Postanowiliśmy to wspólnie i tego się trzymaliśmy. Duch naszego oryginalnego zakończenia jest wciąż nienaruszony. Po prostu fabuła jest inna. Zawsze zamierzaliśmy zakończyć serial dwojgiem braci i tak też zrobiliśmy.”

Następnie dodaje ze zmartwionym śmiechem, „Mam nadzieję, że fani Steleny rozumieją, ponieważ martwię się o nich!”

Przynajmniej fani Steleny mogą pocieszyć się faktem, że nawet jeśli ich pożądany związek nie dostał szczęśliwego zakończenia, ich fandom nadal ma Williamsona jako największego fana.


tvd, 8 sezon, wywiad z KevinemKategoria:VampireDiaries > Inne


Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (145)
lusa - 21 marzec 2017 o 22:25:53 - (184 dni temu)

To w sumie nie za bardzo zobaczymy go na ekranie, ale chylę czoła przed tym, że gość ma naprawdę poukładane w głowie. Dzięki @Nyn za info :)

Nynaeve - 21 marzec 2017 o 19:34:10 - (184 dni temu)

Ian ma teraz produkować coś dla CW. Jakiś film chyba. Poza tym ma własną wytwórnię filmów, która ma podpisaną umowę z Warner Bros.

lusa - 21 marzec 2017 o 18:35:55 - (184 dni temu)

Mam nadzieję, że Ian faktycznie joked o tym ranczu w Wyoming i o tym, że you’ll never hear from me again, bo byłaby wielka szkoda. IN MY OPINION Ian to chłopak, który sporo umie jako aktor i miło by było znowu nie tylko hear from him ale też see him again

milen_xo - 21 marzec 2017 o 10:29:19 - (184 dni temu)

I Kat też powiedziała, że s8 jest jej ostatnim, także no xd Nawet jakby coś wymyślili, żeby kontynuować po śmierci Stefana (a pewnie by go nawet przywrócili) to i tak nie ma kto grać ;p

Nynaeve - 21 marzec 2017 o 8:53:46 - (184 dni temu)

@djbasstronic Weź pod uwagę, że obsada TVD nie chce już grać w tym serialu. Większość czekała na jego zakończenie jak na zbawienie i wcale się z tym nie kryli w wywiadach.

“I think I’m closing the chapter,” Paul said

Ian joked, “In 10 years I’m going to be living probably on a ranch in Wyoming and you’ll never hear from me again. I think it’s good to close this chapter. There’s something beautiful about closure,” Ian continued.

hopeless_penguin - 21 marzec 2017 o 8:50:23 - (184 dni temu)

Musieliby grać bez Stefana, który umarł, Elki, bo Nina odeszła i prawdopodobnie Damona, bo Ian też chciał odchodzić - powodzenia!!! :p

milen_xo - 21 marzec 2017 o 1:29:57 - (185 dni temu)

Może i by znaleźli jakieś pomysły na dalszy sezon, ale im dalej tym gorzej im to wychodziło niestety, oglądalność też była coraz niższa. Mimo że dużo wątków mnie tam wkurzało to szkoda, że to już koniec. Nawet jakby chcieli wrócić za kilka lat to Nina, Ian, Paul i Kat na pewno by na to nie poszli, jedynie Candice pewnie xd

djbasstronic - 21 marzec 2017 o 1:12:30 - (185 dni temu)

„Było tak wiele różnych możliwości,” - sranie w banie, wciąż JEST wiele różnych możliwości więc zamiast wylewać żale to niech zrobią wielkie kabooom! nie wrócą za jakieś 4-5 lat z sezonem 9, bo to jeden z tych seriali na który inwencji i pomysłów może nigdy nie zabraknąć ! kur*a jak nie lubiłem Damona to polubiłem go już jakiś czas temu i w ogóle nie wyobrażam sobie, nie przyjmuję, że to koniec! że nie będzie już braci Salvatore ! :( ;(

milen_xo - 20 marzec 2017 o 20:45:43 - (185 dni temu)

Rozumiem, że Accola była wtedy w ciąży i musieli coś wymyślić, ale magiczna ciąża? Takie samo gówno jak Steroline.
Mogli ograniczyć sceny z Caro, nie nagrywać jej całej z przodu czy z boku, tylko z tyłu i w ogóle, ewentualnie zajebać xD Ale nie, oni woleli zrobić z Caro wzorową matkę, tylko nie wyszło, bo tak samo beznadziejną matką jest, jak i przyjaciółką i dziewczyną.

Adria - 20 marzec 2017 o 20:29:19 - (185 dni temu)

Postać Caro straciła na shipie z Klausem i następnie ze Stefanem. Wątek z Rickiem i magiczną ciążą z dupy tylko pogłębił dno, na jakim się znalazła.

Caro jest egoistką, hipokrytką, puszcza się, wszystkich poucza i wpierdala się w nieswoje sprawy. Nie interesuje ją nic, co nie dotyczy jej osobiście i nie przynosi jej korzyści/ nie grozi jej bezpieczeństwu.

Wobec Tylera zachowała się okrutnie, wręcz nieludzko, a przy tym bezczelnie. nie dość, że przespała się z mordercą jego matki, że następnie pozwoliła, by Stefan dał mu po pysku za niewinność, to potem jeszcze miała czelność pieprzyć, że trudno być idealną i praktycznie zmusić go, by ją przeprosił. A w tym czasie już kombinowała, jak nadziać się na Stefana. Żenada.

milen_xo - 20 marzec 2017 o 18:43:07 - (185 dni temu)

U Caro to jest tylko "ja, ja, ja", reszta jej wisi. Tak ją niby małpiątki obchodziły, że je zostawiła i poleciała mieszkać ze Stefanem, jej rezydencja. W finale ją wybielili, że ona - dobra matka nie może dzieci zostawić, to uciekła z MF aż się kurzyło.

Dabien - 20 marzec 2017 o 18:26:59 - (185 dni temu)

Często jest tu mowa, że Caroline nie potrafi kochać nikogo innego tylko siebie i w głebokim poważaniu ma uczucia innych. Miała dobry okres w sezonie 2 i 3, ale potem jej postać leciała na łeb na szyje, a dna nie widać. Nigdy nie obchodził ją Stefan, Tyler, Bonnie czy Elena, a przykłady tego można wymieniać i wymieniać.

milen_xo - 20 marzec 2017 o 18:10:56 - (185 dni temu)

Noo, w s1 tak mnie wkurzała, że czekałam aż ją Damon ubije w cholerę xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 18:08:57 - (185 dni temu)

I tak naprawdę to ona była znośna właśnie wtedy jak była z Tylerem ;P

milen_xo - 20 marzec 2017 o 17:59:39 - (185 dni temu)

Wtedy to zabiła jedną czarownicę, a łącznie umarło chyba 12, bo byli z nią połączeni. A później dopiero sobie uświadomiła, że oo matko, zabiła 12 ludzi, chyba liczyła jeszcze, że Klaus ją pocieszy, a on coś palnął, że ktoś dobry ją pogłaszcze po główce i sobie poszła, haha xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 17:53:17 - (185 dni temu)

Albo ta scena kiedy Caroline była zła na Elenę, że Damon zabił Jessiego, bo ten doktor ten wirus mi wstrzyknął i chciał się na nich pozywić, a kiedy Caro zabiła czarownice by ratować Bonnie było okej. taka hipokrytka niezła z Niej była xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 17:51:51 - (185 dni temu)

Ja też bym Klaroline nie shippowała bo jednak byłam za Forwood, chociaż Caro to shrzaniła ;p
hahaha, dokładnie :D

milen_xo - 20 marzec 2017 o 17:44:02 - (185 dni temu)

Klaus był dla niej taki dobry, bo dawał jej kiecki i rysunki malował, jej się to musiało podobać xd Nawet mi się na początku podobało jak on za nią latał, a ona miała go gdzieś, ale ich nie shipowałam, o nie, to by dopiero był wstyd :D
Też to pamiętam, jej postawa mówiła sama za siebie: 'Bonnie, skończ chrzanić głupoty, ja tu wybieram suknię, muszę być najpiękniejsza' xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 17:38:08 - (185 dni temu)

@milen_xo wiesz co mi też go było szkoda, bo Caroline chyba nie zdawała Sobie sprawy ile zła wyrządził Klaus jej facetowi. Traktował go jak śmiecia, ale dla Niej był dobry, wiec co to był za problem dla Niej by się z nim zabawić xD
Pamiętam Jak Bonnie opowiadała jej o snach o Jeremym, i że budziła się a łóżko się paliło (?) coś w tym stylu, a ta stała przed lustrem i wybierała kieckę

milen_xo - 20 marzec 2017 o 17:33:08 - (185 dni temu)

@_Ianowa_ Haha, ona to lubi wszystkich pouczać, bo wie najlepiej wszystko, dobroć aż od niej bije xd
Szkoda tylko Tylera, bo go zdradziła z kolesiem, który go ścigał i zabił mu matkę. A w s8 jeszcze go uśmiercili to ona nawet łzy nie uroniła, śmieszne. Ale cóż, Caro zasługuje na życie setki lat w szczęściu xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 17:30:26 - (185 dni temu)

Bo dyskusja cały czas tyczy się tego samego. Ale już mniejsza o to, bo mi się nie chcę dłużej ciągnać zamkniętego tematu. Serial się skończył, tak a nie inaczej i już.
Każdy wie, ile Kevin miał wspólnego z serialem, kiedy wrócił i jakie jest zdanie fanów na temat jego "profesjonalizmu" . Tak z innej beczki. Naprawdę nie uważasz że jego zachowanie jest śmieszne, jako producenta? żeby zwalać winę na aktorkę, która nie chciała zagrać i tym tłumaczyć się fanom? Wiadome było od S4 że Steleny nie będzie wiec co on wygaduję. Ja sama uważałam, że gdyby mieli jakiś pomysł na postać Damona po odejściu Niny wcale bym nie narzekała na brak DE, ale oni i przez S7 i S8 dalej wstrzymywali jego postać, i kreowali w dalszym ciągu jego i Elenę.

Claire - 20 marzec 2017 o 17:21:41 - (185 dni temu)

To nawet nie tyczyło się tej dyskusji, więc po co to wywlekasz? To niby moja wina, że Kevin w każdym wywiadzie powtarza, że nie chciał Deleny? Nie wierzyłaś, więc podałam ci je. Rób z tym co chcesz. Ja też oglądałam i właśnie na tej podstawie wyrobiłm sobie opinię na temat Deleny.

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 17:13:57 - (185 dni temu)

Pogódź? ale wisi mi Twoja opinia dziewczyno. Tylko pod tymi postami była dyskusja, a to Ty bodajże pierwsza zaczęłaś do mnie wyskakiwać z tekstami, że mi wywiady Kevina możesz przetłumaczyć. Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie oglądam serial i na jego podstawie wnioskuję, tyle.

Hahaha śmieszna jest Ta Caroline ale cóż. Pamiętam jak hejtowała Elenę w 4x08 i mówiła, coś wynikające z tego, ile to już kobiet nie spało z Damonem, czy raczej na odwrót ile on już miał kobiet i dopiero gdy Elena jej powiedziała, że sama wskoczyła mu do łóżka było jej glupio xd

milen_xo - 20 marzec 2017 o 17:04:59 - (185 dni temu)

A ona musiała wszystko spieprzyć, bo sobie pomyślała, że się raz prześpi z Klausem, nikt się nie dowie i wszystko będzie okej, a jak to wyszło na jaw to jeszcze Tyler dostał wpierdziel od Stefana, no masakra jakaś. Nigdy niczemu nie jest winna. Jeszcze dali taką zdzirę Stefanowi i June Wedding wyprawili, nosz kurde.

Claire - 20 marzec 2017 o 17:03:02 - (185 dni temu)

A co, to był zły pomysł? Skoro Dabien (i przepraszam, że zostałaś w to wciągnięta) przeszkadzała resuscytacja Stefana, to mogła napisać do Plec. Wysłuchała jęków Delenowców o pocałunek w deszczu i ludzkie endgame, więc warto spróbować i w tej sprawie. To ona reżyserowała odcinek, więc może by się douczyła XD Szkoda, że się nie ustosunkowałaś do tego, że ty też nie możesz znieść tego, gdy ktoś skrytykuje Damona, ale trudno.
A w pierwszym komentarzu napisałam, że jednak nie szkoda, so what's your point?

Nie wnikasz, a bezczelnie mnie obrażasz. Napiszcie do admina, żeby sprawdził moje IP i tych trolli. Ja nie mam nic do ukrycia, więc proszę bardzo, czekam. Wcześniej nie wylogowałaś i napisałaś popierający samą siebie komentarz. Gratuluje poziomu.

Ianowa, nie obchodzi mnie z kim miałaś a z kim nie miałaś przyjemności rozmawiać. Odkąd oglądam ten serial nie lubię ani Deleny ani Damona i nie chce mi się tysięczny raz wyjaśniać dlaczego. To moja opinia, mam do niej prawo, pogódź się z tym.

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 16:54:55 - (185 dni temu)

Też lubiłam ją z Tylerem. ich związek był bardzo prawdziwy, wzajemna pomoc i wsparcie. Potem Caroline zaczęła się staczać, serio. Ja już od S4 jej nie lubię, i nie trawię xD
Ja nie zbyt się orientuję, ale możesz mieć rację, że Caroline to postać bardzo lubiana, przez samą Plec w serialu zawsze była wybielana.

milen_xo - 20 marzec 2017 o 16:45:27 - (185 dni temu)

@_Ianowa_ W USA to się chyba cieszą ze wszystkiego co się działo w tym serialu. Lubią shipy z Caroline, bo chyba ją tak bardzo lubią. Ja tam ją lubiłam kiedy była z Tylerem, od 5x11 jej nie znoszę i teraz nawet jak włączyłam sobie ulubione stare odcinki to nie mogę na nią patrzeć xd

_Ianowa_ - 20 marzec 2017 o 15:27:04 - (185 dni temu)

@Claire - Wiesz, miałam przyjemność, na różnych forach, rozmawiać z ludźmi mającymi zupełnie inny pogląd na serial/ książkę etc, zawsze to wyglądało jako jakaś wymiana zdań czy argumentów. Twoje zdanie to w skrócie "Stelena jest super, Delenie nie miała żadnego sensu " także ja już podziękuję. Zastanawiam się tylko czy Ty oglądałaś inny serial, czy co, skoro wysuwasz tego typu wnioski. To nawet nie chodzi o to czyim się jest fanem, kogo się lubi, jednak żeby nie "pogodzić" się jakkolwiek to brzmi, że twoja para w serialu się rozeszła, trochę śmieszne.
@milen_xo- wiesz co, Steroline chyba miało sporo fanów, raczej nie w Polsce, bo tu no forum np mało takowych spotkałam, ale byli lubiani. Wgl shippy z Caroline były bardzo lubiane XD

O popatrz @Nyn co tu się dzieję na tym wątku ;)

milen_xo - 20 marzec 2017 o 10:42:11 - (185 dni temu)

@mrocznyaniol1906 Steroline nie ma żadnej chemii, nic a nic. Rozumiem, że niektórzy wolą różne shipy, ale tych co lubią SC nie rozumiem xd

@Nynaevea Od razu widać, że założyłaś/eś specjalnie konto, żeby sobie 'pohejtować', dziecinne ;p

Nynaeve - 20 marzec 2017 o 10:29:14 - (185 dni temu)

@Nynaevea Tak sobie myślę, że trzeba mieć naprawdę żałosne życie, żeby o 6 rano zakładać nowe fikcyjne konto i pisać takie bzdety na forum. Pozdrawiam i życzę sukcesów w życiu osobistym ;)

mrocznyaniol1906 - 20 marzec 2017 o 7:01:33 - (185 dni temu)

@milen_xo dokladnie W jednym spojrzeniu stefana i eleny było więcej chemii niż w całym zwiazku Steroline

Nynaevea - 20 marzec 2017 o 6:25:56 - (185 dni temu)

Hejo jestem nyneveaa I maszynka mi staje w polowie golenia bobra , jestem samotna I latego tu wywalam swoje zale ojej pomocy pomocy jestem taka smutna ojj

gary - 20 marzec 2017 o 1:43:47 - (186 dni temu)

tzn. dzisiaj xd

gary - 20 marzec 2017 o 1:43:37 - (186 dni temu)

Co za zażarta walka między Claire i Nynaeve, kto wygra te starcie? o tym dowiemy się jutro.

Nynaeve - 19 marzec 2017 o 22:19:10 - (186 dni temu)

@Claire Tak jasne to ja kazałam ludziom pisać podania do Plec ze skargą, że Stefan źle robił Bonnie masaż serca ;p
Widzę, że już ci nie szkoda "strzępić ryja", że ciągle wałkujesz to samo?
A co do tego trolla to jakbyś czytała uważnie to doczytałabyś, że napisałam, że nie wnikam kto to robi, ale dziwnym trafem jak wskazałam na ciebie to od razu ta osoba przestała pisać.

milen_xo - 19 marzec 2017 o 19:47:44 - (186 dni temu)

@mrocznyaniol1906 Steroline to jest największa pomyłka w historii TVD, co tu dużo mówić ;p
Caro jest teraz wesołą wdówką, haha. Nie zniosę tego jeśli ona pojawi się w TO.

mrocznyaniol1906 - 19 marzec 2017 o 19:41:10 - (186 dni temu)

No wiem ale Damon tez mial tyle lat co Stefan a nawet wiecej i tez by kajtnal bardzo szybko Nadal nie pojmuję jak można bylo zabic w tak glupi sposób Stefka Przeciez on nie wiedzial ze Boni obudzi Elke wiec dając Damonowi lek skazal go na śmierć przed zobaczeniem Eleny Teoretycznie Elka ma sie obudzić jak Boni umrze a Boni byla mlodsza od Damona więc on jako człowiek umarlby teoretycznie wczesniej Po 2 ppdobno lekaratwa we krwi bylobtak malo ze jak dalo sie go komuś to się umieralo a Stefek od polowy 8 sezonu ciagle sie wykrwawial Debile robiły ten serial Serial, ktory kochalam i ktory szczerze prZeżywam do tej pory Zaczęłam ogladac jako 19 latka i choć powinnam zmadrzec wkurza mnie , że tak sie potoczyły losy bohaterow Tak to jest jak ktos robi coś całym sobą żeby coś osiągnąć, a potem przychodzi sukcea i robi to na odwal sie

mrocznyaniol1906 - 19 marzec 2017 o 19:32:49 - (186 dni temu)

Nie ja oglądałam całe 8 sezonów ale wróciłam od początku Czytałam forum ale nigdy nie komentowałal
M Był to mój serial i przyjmowałam go takim jakim był Lecz teraz jak wróciłam do 1 sezonu to stwierdzam , ze bardziej go zjebac nie mogli Wiem ze Caroline potem sie zmieni ale i tak jak dla mnie zrobienie z niej dziewczyny Stefana to bylo przegięcie Najgorsze jest to jej latanie za miłością Ona pokochała kazdego kto się nią interesował Masakra Ja bym takiej laski na zywo nie zdzierzyla O Szmatcie nie wspomne

ola851999 - 19 marzec 2017 o 15:32:16 - (186 dni temu)

Z lekarstwem chodziło o to , że Elena nie mogła się szybko zestarzeć bo wampirem była przez +/- 5 lat , wiec te lata były u niej niewidoczne , Stefan szybko by umarł bo miał przeszło 100 lat i normalnie by już nie żył

Claire - 19 marzec 2017 o 15:09:45 - (186 dni temu)

No tak, sorry, że miałam czelność się wylogować i zająć własnymi sprawami, przecież to niedopuszczalne. Może ty byś założyła kilka kont, żeby kogoś z nich obrażać, ale ja taka nie jestem.

I to ja mam obsesje na punkcie Stefana, a ty regularnie od kilku lat czepiasz się za każdym razem, gdy napiszę coś negatywnego na Damona bądź Delenę. Broń Boże wspomnieć, że coś jest jego winą. Nawet miałaś problem, gdy napisałam, że lubię Lexi. Uwielbiam hipokryzję.

A Stelena w ostatnim odcinku i tak miałaby więcej sensu i byłaby lepsza niż cały związek Deleny od 4 sezonu. Pozdrawiam ;p

Nynaeve - 19 marzec 2017 o 13:46:38 - (186 dni temu)

@Jowitka001 No przecież ostateczny przekaż finału jest "Rodzina ponad wszystko". Pominę to, że cała fabuła 8. sezonu i wykonanie ostatniego odcinka woła o pomstę, ale taki jest ostateczny przekaż. Williamson musiał po prostu przeprosić SWOICH fanów, że ich zawiódł. Ale to trzeba było nie porzucać serialu i nie wracać na koniec ze swoimi wizjami.

milen_xo - 19 marzec 2017 o 13:27:37 - (186 dni temu)

@gary Zbędny jest tam po prostu, nic nie wniósł do tego serialu, tyle czekałam, żeby go ubili, a na koniec jeszcze dostał jakąś ławkę, wielki mi stróż prawa.

@mrocznyaniol1906 Kończysz 1 sezon? To jeszcze się ich naoglądasz powiem Ci :D Nie lubiłam Caro w s1, ale od s2 do s5 jest spoko, a szMatt od początku do końca wkurzający ;p

Jowitka001 - 19 marzec 2017 o 13:09:55 - (186 dni temu)

Oh ku*** Williamson powinien zrobić tak "zajebiste" zakończenie jak zrobił w Dawson creek i pierdolnąć wampirzego Damona który jest reżyserem i nakręcił to zjebane gówno ze Stelenową wisienką na gównianym torcie. Nie wierze że kiedyś oglądałam ten serial z przejęciem i sie martwiłam kto z kim będzie. Ja pierdole dziecko z downem ze mnie było. To co oni zaczęli już wyczyniać z tym serialem to taka chujnia że o matko. Dla mnie ogólny przekaz był taki bros before hoes, czyli Damon i Stefan razem, rodzina jest najważniejsza jebać te cipy które się plątały w okół. JA wiem że będzie wiele osób które sie ze mną nie zgodzą ale tak szczerze to jebie mnie to. Moim zdaniem Dobrev nie musiała nawet wracać w tym ostatnim odcinku. Peace!

mrocznyaniol1906 - 19 marzec 2017 o 13:09:15 - (186 dni temu)

Dokladnie o Szmatcie nie wspomnę Nie wiem jakim cudem on i Caroline sie utrzymali w tym sezonie Ja koncze ogladac 1 sezon i juz 18 odcinków temu bym ja zabila

gary - 19 marzec 2017 o 12:33:54 - (186 dni temu)

milen_xo@ Matt to taka nowa rasa drapieżników zwana szMatt jest mniej groźny od wampirów, ale swoją upierdliwością jest w stanie przeżyć wszystkie sezony podczas gdy wampiry padają jak zapałki.

milen_xo - 19 marzec 2017 o 11:26:25 - (186 dni temu)

@gary No nie wiem, szMatta nawet Bonnie chcieli dać, haha. On już powinien kopnąć w kalendarz gdzieś w s3, ciągle się z wampirami obracał a żył i żył i tylko wkurwiał ;p

amazonka1989 - 19 marzec 2017 o 10:26:43 - (186 dni temu)

Kathrin się szybko starzała bo Silas wypił z niej całe lekarstwo, z Damona nie, a Stefan jak dał swoje lekarstwo Damonowi to powiedział Elenie, że i tak by się szybko zestarzał bo oddał je Damonowi.

mrocznyaniol1906 - 19 marzec 2017 o 7:51:54 - (186 dni temu)

Zaczęłam oglądać serial od początku i stwierdzam , ze pierwsze 3 -4 sezony sa spoko a reszta to gowno naciągane na siłę Nigdy nie robiłam hejtu bo mi sie serial podobał, ale po ogladnieciu 1 sezonu stwierdzam , ze kilka sezonow chyba z przyzwyczajenia oglądałam.
Byłam za Delena ale obecnie moje uczucia się zmienily
Stelena dostała pięknych kilka sezonow
Tak samo jak flirt przyjaźń Deleny to tez bylo piekne Potem zwyczajnie to zjebali Dali Delene i praktycznie pokazywali tylko namiętność coś na czym zwiazek dlugo nie pociagnie Potem zabili Elke tylko po to zeby wróciła na 1 odcinek i nie zamieniła z Damonem ani słowa o chemi nie wspominajac
Ciagle myślałam ze Damon zasługuje na szczęście bo jest meczennikiem , a po finale stwierdzam ze to Stefan nim byl Był obciążony jakimś chorym genem rozpruwacza, umarło mu dziecko, brat go nienawidził i prześladowal , zabrali mu Elke a na koniec zabili
Do tego finał Skoro Stefan nie wiedzial , że Bonie bedzie umiała przywrócić Elke to po co Stefcio Damonowi dał lek Chyba zeby ten umarł ze starosci zanim zobaczy Elke I chyba do tego o czymś zapomniałam skoro Kathrine się starzala bo wychodzil jej wiek to co u Damona tego nie bylo??

gary - 19 marzec 2017 o 0:39:00 - (187 dni temu)

milen_xo@ Elena by wstąpiła do zakonu księżyca, a Mattowi by kupili by kosiarkę jak to raz Klaus powiedział.

milen_xo - 19 marzec 2017 o 0:27:48 - (187 dni temu)

Podobno był taki pomysł, ale planowali wtedy Elenę spiknąć ze szMattem, a takiego zakończenia by nikt nie wytrzymał ;p

gary - 19 marzec 2017 o 0:25:50 - (187 dni temu)

Mogli w finale zajebać Damona i Stefana przynajmniej nie byłoby gówno burzy.

milen_xo - 18 marzec 2017 o 20:07:14 - (187 dni temu)

Wojna o shipy się chyba nigdy nie skończy xd
Gównoburza o DE i SE, tak jak o Stydie i Stalie :D

milen_xo - 18 marzec 2017 o 19:56:13 - (187 dni temu)

Ja sobie w ogóle nie wyobrażam gdyby mieli nagle w s8 zrobić wielki powrót Steleny. Najpierw Stelena, potem Delena, a potem znów Stelena? No bez jaj ;p
Zresztą Stefan miał swoją pożal się Boże, first love - Caroline xd
Delena w finale może nie była jakaś mega tak jak wcześniej, ale lepsze to niż by mieli na ostatnią chwilę wciskać Stelenę.

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 16:06:11 - (187 dni temu)

Cześć Nyn :D

O jeju, wróciłas moją wiarę w fandom SE :D

klausmikaelsonsfan - 18 marzec 2017 o 15:54:55 - (187 dni temu)

Kurde, Kevina szanowałam od dawna, ale teraz to się chyba skończyło.
Powrót do Steleny byłby chyba najgłupszym jego pomysłem. Prawdziwej Steleny nie było już od czwartego sezonu. Od początku serial był kreowany na Delenę. Ja jako zaparty Stelenowiec nie dopuściłabym myśli, że to mogłoby się zakonczyc związkiem Stefana z Eleny. Ich przyjaźń była niesamowita i mimo że na początku chciałam ich powrotu, to teraz uważam to za bezsensowne.
I zapewniam, że tak myśli większość ogarniętego fandomu, do którego należę :D

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 15:33:59 - (187 dni temu)

I wtedy w 3 sezonie Caro mówiła, że to normalne ;p
Potem się jej odwidziało.

Dobra muszę lecieć, bo ma dzisiaj dużo do zrobienia jeszcze.

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 15:30:50 - (187 dni temu)

Mnie irytowało, jak Stefan od razu wziął za pewnik że Elena nie kocha Damona, tylko jest do Niego przywiązaną. A mądra Caroline, go w tym utwierdzała, mimo że już w S3 Elena dawała jej w rozmowach do zrozumienia, że coś czuję do Damona.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 15:19:01 - (187 dni temu)

Najbardziej to mnie Stefan wkurwił jak Elena wybrała Damona i on potem powiedział, że Damon ją nastawia przeciwko niemu i wcześniej nie pozwolił Elenie odwiedzić Damona. To był ten odcinek jak Kol zauroczył Damona by zabił Jera i potem Stefan zamknął go w piwnicy.
Serio już naprawdę mu odwalało wtedy. Sam odpierdalał jak Elena stałą się wampirem, a potem się zaczął ciskać do każdego.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 15:15:58 - (187 dni temu)

A ja wam powiem, że po dzisiejszej dyskusji z pewną osobą to aż mnie tak nie ciągnie ;p

Pewnie się zaroi od Belzebubów, Duniów i innych Bobrów ;p

sevendays - 18 marzec 2017 o 15:14:44 - (187 dni temu)

A jak się umówili z Damonem, żeby Elenie włączyć uczucia to Stefan też chciał ugrać coś na swoją korzyść, macając Elenę i szepcząc jej do ucha swoje gierki.

Dabien - 18 marzec 2017 o 15:13:28 - (187 dni temu)

@sev ja też, te hejty.

sevendays - 18 marzec 2017 o 15:11:34 - (187 dni temu)

Powiem wam , że czekam na rewatch xD już to widzę, co się będzie działo :D

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 15:10:05 - (187 dni temu)

Ja zwykle w takich momentach przypominam sobie jak mówił, że miał w dupie uczucia Damona kiedy poszedł na bal z Katherine. Tak kochał Katherine i tak szybko posłuchał tatusia kiedy ją schwytali.
A w sytuacji z Tylerem to zachował się okropnie. Bo to niby było, że on się bał, że Tyler zbije Caro. No mój Boże wielce by jej coś zrobił jak ona wampirem była. Na pewno nie wierzę, że by ją ugryzł.

Adria - 18 marzec 2017 o 15:04:06 - (187 dni temu)

Stefan w 5x12 mi podpadl. Jak n walnąl, że elka przespala się z daDamobem, to byl zraniony i biedny.

Adria - 18 marzec 2017 o 15:03:10 - (187 dni temu)

Nawet nie mówcie o TC :/ nawet po klaroseksach byli do ocalenia, gdyby Caro przeprosila i walczyla o niego 2 sezony... ale po co.

Dabien - 18 marzec 2017 o 15:02:31 - (187 dni temu)

Stefan powinien Caroline pysk gównem wysmarować po tym, a nie jeszcze jej bronił,a biednemu Tylerowi się dostało.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:59:06 - (187 dni temu)

A potem jeszcze zaczęła Caro wciskać Tylerowi, że bzykała się z Klausem, bo trudno jest być idealną ;p

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 14:56:55 - (187 dni temu)

@Nynaeve Mi zapadła w pamięć scena, kiedy Tyler dowiaduję się, że Caro przespała sie z Klausem, a Stefan mówi mu, że "ona na to nie zasługuję" xD jeju, zrobiła Tylerowi takie świństwo, a jeszcze on był ten zły.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:48:25 - (187 dni temu)

@_Ianowa_ Ja też uwielbiałam Forwooda i uważam, że Caro obecnie na Tylera nie zasługuje. Szkoda tylko, że to z Tylera zrobili tego złego, bo nie został z nią w szkole tylko szukał zemsty za matkę.

sevendays - 18 marzec 2017 o 14:47:13 - (187 dni temu)

@Dab widocznie nie do końca to tak działa, skąd wiesz, możę Bonnie tylko tak powiedziała. Wiesz jaka była Bonnie, ona zawsze wszystkim wybaczyła. Ona za życia była męczennikiem, wcale nie musiała umierać. Wątpię czy Tyler albo szMatt wybaczyli Damonowi a ten jednak odnalazł spokój. Na to chyba jest inna teoria, ale jej nie znam.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:46:29 - (187 dni temu)

@Dabien Tyler to chyba powiedział tylko, że nie wybaczy Damonowi, a Bonnie wtedy coś powiedziała, że jemu to nie jest potrzebne. Ta, więc to chyba trochę inaczej działa.

Ja już nie wnikam kto to robi, może i @harry, bo on lubi się tak bawić, ale w takim razie jest mega dwulicowy.

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 14:45:35 - (187 dni temu)

@sevendays - hahhaa idealnie trafione xd

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 14:44:09 - (187 dni temu)

Nie sądzę xD

haha pociąć Elenę. Nie no a tak na poważnie, ja po prostu nie rozumiem jak po takim dlugim czasie, kiedy już nie było SE można wypisywać takie teksty.
ja np kiedyś uwielbiałam Forwooda. Zanim Caroline stała się hipokrytką i hejterką Deleny. Ale uważam, że po tym co zrobiła Caro- nie miała powrotu do Tylera, i szczerze uważam, że na Niego nie zasługiwała, wolałabym by on zniknął z serialu niż znów za nią biegał.

sevendays - 18 marzec 2017 o 14:42:02 - (187 dni temu)

@Dabien ale Stefan wcale już nie chciał Eleny ! On i Elena zgodnie powiedzieli sobie, że to minęło w momencie złamania zaklęcia i mogą być przyjaciółmi! To Stelenowcy chcą żeby Stefan był z kimś kogo on sam już nie chiał :D taki paradoks Stelenowca :D
@Nyn to samo pomyślałam :D

Dabien - 18 marzec 2017 o 14:41:57 - (187 dni temu)

@Nyn mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz, skoro Bonnie nie wybaczyła Stefanowi zabicia Enzo to teoretycznie Stefan nie powinien znaleźć pokoju. Tyler powiedział w 8x10, że Damon nie znajdzie odkupienia dopóki on mu nie wybaczy, a Stefan dołączył do Lexi pomimo braku wybaczenia od Bonnie.

A co do nowych użytkowników to Harry i ja mamy pewną teoria dotyczącą tego.

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:37:15 - (187 dni temu)

Claire się wylogowała i nagle pojawił się nowy użytkownik Dunio, który jedzie po mnie i pisze o bobrach. Przypadek? Ja pierdykam ;p

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:33:14 - (187 dni temu)

@Dabien Ja też nie wiem do końca czy on się chciał poświęcić by ratować wszystkich, bo w tej sprzeczce z Damonem to głównie wykłócał się o to, że on się chce odkupić ze swoich win, więc w większości zrobił to dla siebie. Chociaż przymykam na to oko, bo chcę wierzyć, że jednak zrobił to dla dobra ogółu.

Dunio - 18 marzec 2017 o 14:27:45 - (187 dni temu)

Nyaeve idzie do ginekologa I musi dzisaj zgolic chodowle

Dabien - 18 marzec 2017 o 14:27:33 - (187 dni temu)

Najsprawiedliwiej byłoby pociąć Elenę na pół i dać każdemu po połowie.

Jak na królową hejterek przystało pojadę i po Delenie i po Stefanie.
Delena na koniec dostała ochłapy bo w 3x04 w krótkiej scenie w kuchni mieli więcej chemii niż w finale. Nigdy nie lubiłam Deleny, ale nie mogłam powiedzieć, że nie mieli chemii, bo mieli. Ale w finale się Nina z Ianem nie popisali, bo potrafili wykrzesać z siebie więcej.
Co do Stefana to "umarł jako bohater" i Elena tak go postrzega, bo poświęcił swoje życie, by ona i Damon żyli długo i szczęśliwie. Jestem ciekawa, czy dalej go tak postrzega, gdy się dowiedziała, że przez Stefana szansy na takie życie nie dostała Bonnie i że chciał ją zabić.

Dunio - 18 marzec 2017 o 14:27:03 - (187 dni temu)

Nanyevea bobr wygolony?

sevendays - 18 marzec 2017 o 14:23:35 - (187 dni temu)

hahahaha @Nyn!

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:22:25 - (187 dni temu)

@_Ianowa_ To robiła ta strona Stefana, której Caroline nie kochała ;p

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 14:18:46 - (187 dni temu)

@ Nyn - to już mam odpowiedź. :D

Dobił mnie komentarz, o tym, że Damon mordował i ciekawe czy by to powiedział swoim dzieciom xD
Damon w odróżnieniu od Stefana, nie robił z Siebie świętej krowy. to Stefan, kłamał i mówił jaki jest zajebisty, bo nie jest jak Damon. Szkoda tylko, że jako rozpruwacz zostawiał po sobie sterty trupów. Ale tak to nie on, to jego druga gorsza strona była xd

Stelena jako najważniejsza historia miłosna w VD, w S5 kończy się tym, że istniała dzięki zaklęciu podróżników XD nawet dla mnie to było nie fajne, a jestem daleka od shippowania w jakim kolwiek stopniu Steleny :D

sevendays - 18 marzec 2017 o 14:16:34 - (187 dni temu)

Te wycięte sceny są nikomu nie potrzebne. I tak wiszą w domysłach. "Przeżyli ze sobą długie i szczęśliwe życie", wystarcza za wszystkie sceny :) A Stefan pieprzący Elenie do ucha o Caroline jest jak gwóźdź do trumny Steleny, nie pierwszej, na której Stefanowi próbowano zbudować związek xD
A Stelenowo-Delenowa gównoburza będzie jedyną w dziejach ludzkości, która przetrwa próbę czasu :D to zawsze będzie piekielny punkt zwrotny, dobry kierunek tylko wektor przeciwny :D :D :D możemy liczyć deltę :D

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:11:08 - (187 dni temu)

@_Ianowa_ Ona ma manie na punkcie jak ktoś skrytykuje cokowiek co robi Stefan. Jak @Dabien napisała na czacie, że Stefan nie powinien robić masażu serca Bonnie przez sukienkę to zaczęła się rzucać, że krytykuje Stefana i żeby napisała do Plec zażalenie, że źle to pokazali ;p

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:08:49 - (187 dni temu)

@Claire Ciekawe czy Stefan powiedział komukowiek o tym, że mordował dzieci w tej wiosce co był z Cadem? A nie, bo mu wymazano. No tak najlepiej. Stefan o swojej morderczej przeszłości i swoich przewinieniach mówił tylko wtedy gdy już wszystko wyszło na jaw. Ale to przecież nie jego wina tylko gen matki.
Z tego co wiem to tu nie ma ograniczeń wiekowych co do ludzi, którzy się wypowiadają na temat serialu, więc rozumiem, że brak argumentów jest podbijaniem do mnie personalnie?

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 14:08:15 - (187 dni temu)

Zabawne, że mówisz że ktoś by się przypierdolił do Twojej wypowiedzi, skoro kiedy napisałam, że dla mnie Stelena nie miała racji bytu i nie było co do nich przesłanek od dobrych 4 sezonów, to krytykowałaś moją wypowiedź i chciałaś mi nawet przetłumaczyć wywiad Kevinna :D

Tak się mocno zastanawiam czemu był niby taki okropny. Jak ktoś kibicował DE widział ich historię, nie musiał już tam nic słyszeć, ale o tym już napisały dziewczyny :D

Claire - 18 marzec 2017 o 14:07:05 - (187 dni temu)

Aha i zapomniałam, że ty się prawie popłakałaś, bo Kevin to taki chuj i wyciął wszystkie dialogi i zaręczyny Deleny :/

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 14:05:06 - (187 dni temu)

Zapewne by tak było, bo Elena przyjaźniła się z Jo i jako jedyna była zwykłym człowiekiem na tym weselu i nie była z sabatu Gemini.

Claire - 18 marzec 2017 o 14:03:46 - (187 dni temu)

Nie, nie podoba mi się to co Kevin zrobił Stefanowi. Damon powinien był umrzeć zamiast niego i nie zasługiwał na szczęśliwe ludzkie życie z Eleną. Tak w ogóle to ciekawe czy powiedział swoim dzieciom, że był mordercą. Pewnie nie, bo nigdy nie czuł się z tego powodu winny. Stefan przynajmniej umarł jako bohater i uratowało go to przed Steroline. No i to co Kevin mówi o Delenie, że to zawsze była historia Stefana i że to Stelena była najważniejszą historią miłości w tym serialu mi to wynagradza, nie musisz się o mnie martwić. Btw podziwiam, że po tylu latach nadal jesteś pierwsza, żeby się kłócić z kimś kto jest chyba o kilkanaście lat młodszy od ciebie.

sevendays - 18 marzec 2017 o 14:02:05 - (187 dni temu)

Zawsze wiedziałam, że Nina źle nie zrobiła odchodząc. Zapewne czuła, że cudowne bliźniaczki miały wylądować w brzuchu Eleny a potem zostać adoptowane przez Stefana xD
#NinaIloveYouAndYourBussyScheldue xD

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 13:53:36 - (187 dni temu)

@sevendays No widzisz mówiłam, że niektórzy mają w dupie jaki ochłap się im rzuci byle tylko ich było na wierzchu ;p

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 13:52:20 - (187 dni temu)

Okropny? Nie zauważyłam. Dla mnie był spoko tylko trochę krótko. Jak napisała wcześniej @flyhigh Damon i Elena w tym serialu powiedzieli już sobie wszystko co najgorsze i co najlepsze. A Williamson niech dołączy do nastoletnich wielbicieli, bo umysłowo jest na ich poziomie ;p

A tak przy okazji mam nadzieję, że cieszysz się też z tego, że twój idol wszystkim co złe obarczył Stefana? Przybij mu piątkę za to. Ale chyba ci się to tak bardzo nie podobało, bo pod dyskusją o 8x16 omal się nie popłakusiałaś z tego powodu.

sevendays - 18 marzec 2017 o 13:51:23 - (187 dni temu)

o jprdle....to faktycznie szkoda strzępić ryja.

Claire - 18 marzec 2017 o 13:32:39 - (187 dni temu)

Ja bym się cieszyła ze Steleny w ostatnim sezonie, cieszyłabym się nawet ze Steleny w ostatnim odcinku i jeśli myślicie, że jest mi wstyd za swoją opinię o fikcyjnej parze w serialu dla nastolatków to się mylicie XD Wcześniej nie komentowałam słów Kevina, bo uważałam, że szkoda strzępić ryja i niektóre osoby jak zwykle by się przypierdoliły (jak zawsze, gdy piszę coś o Damonie bądź Delenie), ale whatever. Delena dostała okropne endgame, bo nie zasłużyli na nic lepszego i cieszę się, że Kevin się o to postarał.

sevendays - 18 marzec 2017 o 13:26:25 - (187 dni temu)

hahaha zapewne Nina ma już pojechane za to, że nie było Steleny na endgame, a swoją drogą ciekawe, że Kevin nie zdawał sobie sprawy, że za jego wywiad dostanie się Dobrev :D czy zrobił to specjalnie w ramach zemsty, że nie było jego ukochanej Steleny :D idiota.
Ochłap czy nie ochłap...ja się cieszę :) wolę to niż pocieszać się wywiadem Kevina ;)

Nynaeve - 18 marzec 2017 o 13:02:28 - (187 dni temu)

Zadziwiające jak Stelenowcy martwią się, że Delenowcy dostali ochłap. A oni muszą się pocieszać wymuszonym wywiadem Williamsona i tym co by było gdyby. Ciekawe czy już jadą po Dobrev?

_Ianowa_ - 18 marzec 2017 o 12:13:14 - (187 dni temu)

Uwierz, że by się ludzie cieszyli :D zaraz po finale zostały wrzucane linki do wywiadów Kevina, że gdyby nie Nina byłaby Stelena, a że Delena w finale to ochłap xD

sevendays - 18 marzec 2017 o 11:57:05 - (187 dni temu)

nie, teraz będziemy smęcić o twoim xD a screeny twoich idiotyzmów będą biegały po netach i zabawiały ludzi. Coś jeszcze? Może ciepła domowego ogniska? A może twoja nie lotność jest większa od naszej i chcesz nam zaimponować? nie SONDZE, że ci się uda ;) poprzeczka jest bardzo wysoko a widząc twój potencjał nie nadajesz się nawet do szkoły Caroline;)

ouija - 18 marzec 2017 o 8:55:20 - (187 dni temu)

to gowniane forum ozyje po finale czy nadal bedziecie tak smecic o swoich owlosionych bobrach

sevendays - 17 marzec 2017 o 22:37:30 - (188 dni temu)

@Nyn to by było obrzydliwe! Nie wiem jak ktoś mógłby się z tego cieszyć. A jakby Damon dednął za kilkanaście lat i hipnoza by puściła? Nie nooo, to jakiś żart? Fuj.

Nynaeve - 17 marzec 2017 o 22:17:24 - (188 dni temu)

@sevendays Śmiem wątpić czy wszystkim by to przeszkadzało. Były przecież pomysły przed finałem, że Damon wyjedzie (przyczyna nieznana) i zauroczy Stefana i Elenę by się w sobie zakochali. I byli tacy co sikali ze szczęścia na taką teorię przywrócenia Steleny. Dla mnie to jest wręcz obleśne. Tak jak Katherine chciała wyruchać się ze Stefanem udając Elenę i używając jej ciała.

hopeless_penguin - 17 marzec 2017 o 22:09:02 - (188 dni temu)

Ja nie dopuszczam do świadomości tego wątku z zaklęciem. To takie świństwo, że udaję, że go nie było. ;p

sevendays - 17 marzec 2017 o 22:06:41 - (188 dni temu)

Kevin swoim wywodem obraził Stelenowców.
"Dałbym Stelenę pomimo tego, że to zaprzeczenie wszystkiego i w dupie mam waszą inteligencję, zjeby! Cieszcie się i klaskajcie uszami "
Bo o ile Stelena była słodka i kochana, to powrót do niej byłby absurdem. I to wiedzą wszyscy.

Nynaeve - 17 marzec 2017 o 21:52:49 - (188 dni temu)

Ja jako osoba, która nigdy nie była za Steleną powiedziałam wtedy, że wymyślenie tego wątku to wielkie świństwo dla Stelenowców. Nie wierzę, że chodziło tylko o zaklęcie między Steleną pomimo tego, że Katherine stwierdziła tam coś, że rzeczywiście coś ją dziwnego przyciągało do Stefana.
Ale pomijając to, to była scena chyba w sezonie 6. jak jechali samochodem Stefan, Elena i chyba Ken (Liam) i coś było w rozmowie, że Ken się dowiaduje, że byli parą i się pyta czy coś jeszcze jest między nimi i oni zgodnie twierdza, że to już przeszłość. I helloł jak Elenie wymazał Ric wspomnienia o miłości do Damona to też nie zainteresowała się Stefaniem to Kenem. Skoro tak bardzo chcieli Steleny to dlaczego w tym momencie nie dali znać.
Nie chce mi się już ciągnąc tego wątku, ale Williamson bredzi, żeby się podlizać.

lusa - 17 marzec 2017 o 21:45:46 - (188 dni temu)

No wreszcie ktoś wspomina o zaklęciu sobowtórów, bo jakoś ten temat był omijany. A to była niestety śmierć dla Steleny nieodwracalna, skoro po skasowaniu zaklęcia przez tego ważniaka podróżnika Stefan i Elena stwierdzili zgodnie, że wszystko minęło a na dodatek Elena oświadczyła Damonowi, że tylko DE jest real. No to jak możliwa byłaby Stelena bez kitu? Się pytam grzecznie?

gary - 17 marzec 2017 o 21:25:03 - (188 dni temu)

Pomysł z tym zaklęciem to chyba jeden z większych Bullshit'ow bo okazuje sie że Elena,Stefan i Kat byli razem przez zaklęcie wiec cały 2 sezon nie ma sensu jeśli chodzi o ten związek.

sevendays - 17 marzec 2017 o 17:58:04 - (188 dni temu)

Prawda taka, że jakby Stelena dostała endgame nawet jakby Nina grała cały sezon to byłby to najgłupszy endgame ever. Budują Steroida caly sezon czy dwa a tu nagle na tapetę wraca Elena i jeb z dzidy. Nie żebym była fanką Steroida, bo wiadomo ^^ ale te pierdolenie o True love od 1x01 i cały ten szit o przyjaźni i miłości. Co z tym? Jeszcze większego frajera chcieli zrobić ze Stefana? Poza tym wiadomo, że Elene i Stefana ciągło do siebie to jakieś zaklęcie Silasa, które później zostało zerwane i co? Teraz nagle by się zakochali?
Kevin, Kevin zastanów ty się...

hopeless_penguin - 17 marzec 2017 o 12:48:54 - (188 dni temu)

Jest o Kevinie, ale mnie głównie chodzi o to, że bez sensu jest mieszanie to z dyskusją, kto miałwiększą chemię, albo kto był większa dziwką ;p

lusa - 17 marzec 2017 o 11:46:16 - (188 dni temu)

Tak to racja, ale aktualnie mamy na tapecie Williamsona i duuuże zdziwienie, że chłopak się tak zachował oraz kwestię hejtowania rzekomo złej gry Iana i Niny w 8x16 z czym się nie zgadzam :)

hopeless_penguin - 17 marzec 2017 o 11:21:19 - (188 dni temu)

Stelena vs Delena jest stara jak nie wiem co ;D To teraz to tylko gdybanie, więc dyskusja o tym, co lepsze a co gorsze nie ma sensu, bo i tak Delena dostała endgame i ani nikt z nas tego nie zmieni, ani żaden Stelenowiec nie przekona na tym etapie Delenowca, że Stelena była lepsza (albo na odwrót ofc). ;p

lusa - 17 marzec 2017 o 11:05:50 - (188 dni temu)

Spokojnie @hope, po prostu wymiana zdań o czymś co jeszcze jest dosyć świeże. Chciałam przy okazji powiedzieć, że mam szacun dla Ciebie, chociaż mamy różne zdania :)

hopeless_penguin - 17 marzec 2017 o 10:58:11 - (188 dni temu)

Ten temat sie kiedyś skończy? W sensie Stelena vs Delena? XDDD

lusa - 17 marzec 2017 o 10:54:43 - (188 dni temu)

dokładnie

Nynaeve - 17 marzec 2017 o 10:43:45 - (188 dni temu)

A jakby pokazali chemię to zaraz byłoby ujadanie, że Stefan się poświęcił, a oni go nie szanują i tylko myślą o seksach ;p

lusa - 17 marzec 2017 o 10:41:07 - (188 dni temu)

Dlatego właśnie porównałam Williamsona do dzidziusia z przedszkola (chociaż nie wiem czy przedszkolaków tym nie obrażam), bo raczej nie da się mówić w tym momencie o dojrzałym profesjonalizmie. Nie spotkałam się nigdzie z takim zachowaniem "twórcy" serialu. Jasne jest, że skoro nie dało się zrobić po jego myśli to przynajmniej zrobił co się dało, żeby zaszkodzić DE i doprowadził do tego, że nawet niektórzy delenowcy hejtują Delenę w 8x16, chociaż za cholerę nie wiem dlaczego. Przecież śmierć i pogrzeb ukochanego brata nie mogły iść w parze u Demona z rzucaniem się na Elkę, to dopiero byłoby niewłaściwie. Co innego, jakby pokazano Delenę dłużej,ale za to mamy dojrzały profesjonalizm Williamsona

Nynaeve - 17 marzec 2017 o 9:55:58 - (188 dni temu)

Williamson już tak wyświęcił Stefana, że nawet wina Damona przeszła na niego by na koniec miał większe odkupienie ;p

A tak przy okazji dobrze, że się dowiedziałam, że ten serial zawsze był o Stefanie i jego bohaterstwie, bo do tej pory nie byłam tego świadoma ;p

A tak na serio to nie wiem jak można być takim lizodupem jak Williamson się okazał w tym wywiadzie pokazując, którzy fani są dla niego najważniejsi. Pocisnęli mu na portalach społecznościowych to udzielił wywiadu kajając się przed nimi i obarczając wszystkim Dobrev pewnie po to, żeby zeszli z niego i polecieli ją hejtować, że przez nią nie mają ukochanego zakończenia. No cóż widocznie Dobrev uznała, że nie da zrobić ze swojej postaci kolejnej debilki, która będzie co chwila zmieniała faceta. Bo w to, że nie miała czasu nie wierzę. Przez ponad 3/4 sezonu 8. balowała, a dopiero chyba pod koniec stycznia 2017 zaczęła promować XXX. Więc panie Williamson nie pierdol pan głupot, że nie miała czasu.

Powiem tyle, że dla mnie udzielanie takiego wywiadu po zrobieniu takiego, a nie innego zakończenie jest lizusostwem wyższego stopnia i głupotą. Wywyższaniem jednych fanów serialu nad innymi. I jeszcze przyznawać się (z różnych innych wypowiedzi jego to wynika np. wywiad dla TVGuide), ze wycinał większość scen Deleny, którzy fani chcieliby zobaczyć np. zaręczyny i parę innych. W sumie Delena dostaal w finale chyba pół minuty. Nigdy nie byłam jego fanką, ale teraz po tym co mówi w wywiadach to już dla mnie facet bardzo nisko upadł.

sevendays - 17 marzec 2017 o 9:23:28 - (188 dni temu)

Stelena miałaby zajebiste zakonczenie ale oczywiście Plec swędziała "grażyna" i musiała wjebać w to Caroline!!!

gawi123 - 17 marzec 2017 o 9:20:29 - (188 dni temu)

OMG!!! DELENA popsula serial,tylko Stelena byla w stanie przyciagnac widza!!! No wiekszej bzdury już nie mogliście chyba wymyslec. I ta odwieczna wojna o to z ktorym z braci miala lepsza chemię czy byla szczesliwsza ehm. Elena skonczyla z Damonem ponieważ tak zadecydoeali scenazysci.

sevendays - 17 marzec 2017 o 9:20:15 - (188 dni temu)

Okazuje się, że cały czas się myliliśmy. Nie było żadnej #winyDamona to była ukryta #winaStefana. Och, jacy my jesteśmy nielotni.
#winaStefana #StefanBohater #StefanMęczennik #StefanToStefanTamto
#weźNiePierdolKevin

_Ianowa_ - 17 marzec 2017 o 9:09:11 - (188 dni temu)

Nie sądzę. Oni mieli chemię do końca 6 sezonu. Oni zawsze mieli chemię. jasne, że S6 był trochę pogmatwany, i sama fabuła nie zachwycała, ale w tym wszystkim mieliśmy od nowa przyspieszoną DE i wg mnie wiele ładnych scen ( np 6x13,6x17,6x21,6x18)
I tak. raz czytałam że Elena przeszła obok Damona dała mu buziaka jak jakieś stare małżeństwo- ale ze względu na sytuację, że umierała wtedy Liz, chyba nie było w tym nic dziwnego, że nie skupiano się na jakiś epicich dialogach.

Dobra w sumie nie chce mi się powtarzać po koleżance, ale powiem tylko tyle, że większosc ludzi oglądających serial to już nie dzieci, nie 12-13 latki i nigdy nie mogłam ogarnąć jak można nie widzieć tego co naprawdę działo się miedzy nimi. Elena nigdy nie chciała skrzywdzić Stefana, ona była zagubiona, potrzebowała bliskiej osoby, i taką osobę odnalazła w Stefanie. ( zresztą sama wyznała to Mattowi tylko nie pamiętam w którym odcinku ) Ona juz w S3 zdaję sobie sprawę, że zakochuje się w Damonie tylko, że z nikim nie może o tym porozmawiać, a to już kolejna sprawa. a S4 dla mnie był tak żałosny w wykonaniu Stefana, że aż śmieszny. Na siłe dla niej lekarstwo bo wtedy znów bedzie kochać jego, jak można być tak ślepym i głuchym na to co się dzieje? jeśli Stefan sam ignorował to, co się dzieje to jego sprawa, ale jeśli Elena jest dziwką bo się zakochała ( nie przypominam sobie tak na marginesie, by spała z Damonem bedąc ze Stefanem ) to ja nie wiem :D

lusa - 17 marzec 2017 o 9:06:12 - (188 dni temu)

@Nyn słusznie zauważyłaś, że wiecznie tylko Elena dziwką, czyli tak jak Caroline to postrzegała, natomiast Stefan z Rebeką zdaje się świadczy tylko o głębi jego duszy

lusa - 17 marzec 2017 o 9:03:30 - (188 dni temu)

Jak czytam te wypowiedzi Williamsona to przychodzą mi na myśl dzieci w przedszkolu, które budują razem zamek z piasku, potem jedno z nich odchodzi, bo się znudziło i zabiera swoje zabawki, no to pozostali dalej budują, a gdy już wybudowali i pozostała kwestia wykończenia, to wraca ten znudzony dzidziuś i chce wszytko rozwalać i po swojemu budować, nieważne czy to ma sens. A nie rozwala tego tylko dlatego, że mu mamusia buldożera nie kupiła. Tak teraz postrzegam Williamsona. Zero szacunku dla kolegów, którzy budowali fabułę tego serialu, gdy jego nie było, zero szacunku dla inteligencji fanów.

Seb - 17 marzec 2017 o 8:54:19 - (188 dni temu)

Nie ogarniam tego końca do tej pory. Teraz TO zacząłem oglądać

Seb - 17 marzec 2017 o 8:47:52 - (188 dni temu)

HEJ. ODPISZE Mi ktoś? Bo według mnie to tylko Bonnie Caro i Alaric i bachory żyją?

Nynaeve - 17 marzec 2017 o 8:43:52 - (188 dni temu)

Ja akurat tak nie uważam, ale dziwne, żeby Stelenowcy nie myśleli, że wszystko było lepsze jak Elena była ze Stefanem nawet Delenowa chemia ;p Jeśli o mnie chodzi to największą chemię mieli w sezonie 5. chociażby odcinek 5.17.

Zawsze mnie bawi to gadanie jak to Elena co to nie zrobiła Stefanowi, jaka dziwka, ale mimo to na chama shippowanie Stefana z tą dziwką. Stefan już w 3. sezonie wiedział, że ona czuje coś do Damona. Coś no wiadomo co. Kochała go. Ale pomimo to Stefan udawał, że się nic nie dzieje. Nawet nie chciał słuchać o tym co się wydarzyło w motelu (3.19). Sorry, ale mógł się liczyć z tym, że skoro jego dziewczyna zakochała się w jego bracie to już nie będzie tak różowo jakby chciał. Decyzja o ich zerwaniu była wspólna. I zerwali z powodu Damona, więc chyba oczywiste jest, że potem była z Damonem. Skoro z tego powodu jest dziwką to każda laska co ma więcej niż jednego faceta też jest dziwką.
Jak Stefan zaraz potem poszedł wyruchać Bex i chciał uciec rano z jej łóżka jak jeszcze spała to nikt się tego nie czepia. Elena przynajmniej poszła do łóżka z Damonem, bo go kochała, a Stefan poszedł sobie ulżyć. Tak, ale to Elena jest dziwką.

Annie1602 - 17 marzec 2017 o 6:25:43 - (188 dni temu)

Gary to prawda, delena była dobra jak elka była ze stefem :) tez kiedyś to pisałam.

gary - 16 marzec 2017 o 23:20:08 - (189 dni temu)

Nie jestem ani za Steleną ani za Deleną bo szczerze to gówno mnie obchodzi kto z kim się tam rucha, ale co do jednego Kevin ma racje, a mianowicie Stefan powinien być z Eleną, ale nie w takich okolicznościach jakie widzieliśmy,a zwłaszcza po tym co Elka zrobiła Stefanowi w 4 sezonie.Jak już wszyscy o tej chemii pie*dolą to i ja też coś powiem, a więc zapewne większość z was zauważyła, że Damon z Eleną mięli większą nieszczęsną 'chemie' podczas gdy Elena była ze Stefan niż gdy byli naprawdę razem w 4,5 i 6 sezonie, a akurat poziom TVD zaczął spadać, gdy Delena wbijała na ekran przypadek?;p

Nynaeve - 16 marzec 2017 o 22:46:37 - (189 dni temu)

A Stefcio z bólu dupska zerżnął wtedy Rebekę ;p
Też jest Steffy dziwką?

harry92 - 16 marzec 2017 o 21:35:56 - (189 dni temu)

oczywiście, mamy obsesje na temat Deleny. Ja dalej uważam, że z Eleny to dziwka bo dała Damonowi w 4x07 ;p

Adria - 16 marzec 2017 o 21:26:24 - (189 dni temu)

Ależ ten Williamson pierdoli od rzeczy...

Nynaeve - 16 marzec 2017 o 19:11:44 - (189 dni temu)

Ale widać jak niektórych kręci ten brak chemii w nawet nie minutowej scenie Deleny. Cały czas o tym gadają.

gawi123 - 16 marzec 2017 o 19:07:19 - (189 dni temu)

I znowu bezsensowna dyskusja na temat chemii antenowej. Czy do stelenowcow wkoncu dotrze ze delenowcow wcale tam jakas chemia nie obchodzi tylko sam fakt ze mieli szczesliwe zakonczenie. Wszystko co mieli sobie powiedziec zostalo powiedziane juz we wczesniejszych sezonach takze nawet brak ich dialogow nie przeszkadzal. Zresztą jak dla mnie te krótkie sceny byly nawet spoko (zwlaszcza usmiech Eleny gdy pisala w pamietniku i pojawil sie Damon).STELENA miala swoje 5 minut w sezonach 1-3 i sie skończyła a żałosne tlumaczenie kevina ze on chcial zrobic stelene (na szczescie nie tylko on jest tworca serialu) ale wstretna dobrev nie zgodzila się na caly sezon jest nie namiejscu.

_Ianowa_ - 16 marzec 2017 o 18:54:40 - (189 dni temu)

magdlaena- tylko, że w naciąganą Stelenę na koniec serialu, chyba nawet Stelenowcy nie wierzyli, bo to było niemożliwe xD Pozatym Nyn już skomentowała :D
hopeless_penguin- fakt, faktem. Stefan dla Eleny zawsze był ważny. To w końcu ona go szukała, gdy Caro miała tylu facetów na głowie :D



Nynaeve - 16 marzec 2017 o 18:50:45 - (189 dni temu)

@magdlaena Ciekawe czy Stelena miałaby taką chemię jakby dostała tyle czasu antenowego co Delena w finale. Szczerze wątpię. I też nie sądzę by chemia była wskazania na pogrzebie Stefana. Ale co kto lubi ;p

wampirka15 - 16 marzec 2017 o 18:30:14 - (189 dni temu)

ja też im kibicowałam, nie jesteś sama :D

x_uzalezniona - 16 marzec 2017 o 17:34:52 - (189 dni temu)

Czy tylko ja kibicowałam Steroline? :o Za każdym razem gdy czytam komentarze widzę jazdy po nich. :(

magdlaena - 16 marzec 2017 o 16:50:14 - (189 dni temu)

naciągana stelena mialaby więcej chemii niż delena w finale xd

hopeless_penguin - 16 marzec 2017 o 16:18:18 - (189 dni temu)

Naciągana Stelena miałaby taką przewagę nad naciaganym Steroline, że ich przynajmniej łączyło coś poza pałką Stefana i zależy im ma sobie, czy są razem, czy nie ;p.

_Ianowa_ - 16 marzec 2017 o 16:12:15 - (189 dni temu)

Nie mogłam doczytać tego czegoś do końca. Tak jasne, Elka w 8 sezonie by się odkochała xD śmiech na sali. Jakby mi w S5 pokazali, i kolejno w S6 że Stelena ma przyszłość to spoko, ale nie takie stwierdzenie po finale i zwalanie tego na Ninę.

& Dabien, wiem że ja troche zapewne nieobiektywnie, ale chyba nie mogłby być bardziej naciąganego związku niż ewentualna Stelena w s8 xD

hopeless_penguin - 16 marzec 2017 o 16:05:40 - (189 dni temu)

Naciągana Stelena byłaby lepsza niż Steroid, ale śmierć Stefana to i tak chyba najlepsza opcja z tych trzech.

Dabien - 16 marzec 2017 o 15:54:15 - (189 dni temu)

Pewnie Stelena powstałaby tak jak Delena w książkach, że Damon powiedziałby, żeby Stefan i Elena zaopiekowali się sobą wzajemnie i dałby im swoje błogosławieństwo.
Chociaż chyba lepsza naciągana Stelena niż jeszcze bardziej naciągane Steroline

crazolka - 16 marzec 2017 o 15:52:51 - (189 dni temu)

@hope - Też się cieszę z takiego zakończenia dla Stefa. A jak pomyślę o steroidowym zakończeniu... brrr

Alaaa - 16 marzec 2017 o 15:15:19 - (189 dni temu)

Zgadzam się w 100%. Jeżeli zdecydowali się na Delenę, to dobrze, że zostawili ją do końca, a nie robili z Eleny i Stefana idiotów. Chociaż Delena nie jest moim ulubionym związkiem (w 4 i 5 sezonie osiągnęli szczyty żenady), to naprawdę cieszę się, że na końcu byli razem i mieli szczęśliwe życie. Po tym wszystkim co przeszli zasłużyli na to, a Stefan chociaż go bardzo szkoda, to odnalazł pokój, odkupił swoje winy i dał szczęście Damonowi, a chyba na tym mu najbardziej zależało, więc takie zakończenie mi się podoba.

hopeless_penguin - 16 marzec 2017 o 14:53:29 - (189 dni temu)

I dobrze, że Nina wróciła tylko na ostatni odcinek, bo kak dla mnie nawet teraz Stelena byłaby na siłę i jak najszybciej. Musieliby zacząć to robić w s5, ewentualnie s6. Na pewno nie w 16 odcinków po tych 4 sezonach z Deleną.
Poza tym fajnie, że Stefan skończył, jak skończył. Wg mnie zadośćuczynił swoje winy i te, które zarzucano mu w serialu i to, o co ja osobiście byłam zła (nadal mam ból dupy, że Stefan nie chciał ratować Damona, bo Caroline się rodzić zachciało ;p)

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: